Vzala svou 5letou dceru na kosmetickou proceduru pro dospělé. Lékaři neskrývají své rozhořčení, a vzkazují jí jediné

Fotografie: Depositphotos

Matka chtěla vyhovět přání své 5leté dcery, a tak ji vzala na proceduru určenou dospělým nebo mnohem starším dětem. Internet zaplavily negativní komentáře, v nichž se vyjádřil i lékař.

Nedávno se na sociální síti TikTok objevilo video, které pobouřilo snad všechny diváky. Matka se rozhodla vzít svou malou dcerku na proceduru určenou pro dospělé – na barvení vlasů. Dívce je teprve 5 let a už sní o změně barvy své kštice. Na jednu stranu je to pochopitelné, v televizi a kolem sebe může vidět spoustu různých vzhledů a v jednom z nich se zhlédnout, ale je skutečně vhodné, aby matka svou teprve 5letou dceru vzala ke kadeřnici na barvení dětských vlásků?

Vzala svou 5letou dceru ke kadeřnici

Demi Lucy May Engemann se rozhodla vzít svou 5letou dceru Maude ke kadeřnici, aby jí změnila barvu vlasů. Celý postup byl natočen a zveřejněn na sociální síti TikTok. Záznam již nasbíral milióny zhlédnutí. Ovšem ne proto, že by byli ostatní uživatelé internetu zvědaví na výsledek, ale především chtěli vidět, která matka je schopna vzít takto malou dceru na proceduru určenou výhradně pro dospělé.

Místo růžové blond

Na videu můžete vidět, jak je dívka spokojená a nadšená z návštěvy kadeřnictví. Její původní plán byl nechat si zesvětlit vlasy růžovým přelivem, ale nakonec se rozhodla opustit salón v blond barvě. Dokonce holčička pomáhala kadeřnici míchat barvu. Byl to pro ni krásný zážitek, který si dlouho přála prožít.

Internet zaplavily negativní komentáře

Ačkoli matka a dcera prožily hezké společné chvíle, internet byl plný negativních komentářů. Uživatelé internetu jsou toho názoru, že by se taková věc neměla dít, ne u 5letého dítěte. Tyto procedury jsou určeny pro dospělé či pro mnohem starší děti. Diskuse se zúčastnil i lékař z New Yorku, Dr. Sejal Shah. Dle něho by tento postup mohl být pro malou holčičku nebezpečný a zdůraznil, že je nejlepší počkat alespoň do věku 16 let.

Dětské vlásky nejsou vhodné pro barvení

Vlasy dítěte jsou tenčí než vlasy dospělého člověka. Chemikálie obsažené v barvách na vlasy mohou vést k vážnému poškození nejen pramenů, ale i pokožky hlavy. Mezi komentáři se však objevily i pozitivní názory. Někteří uživatelé internetu jsou toho názoru, že vlasy stejně dorostou. V tomto případě jsou důležité krásné vzpomínky, jež oběma zůstanou po zbytek života.

@demilucymay_

Here’s your sign to say “yes” more 🥹 pure joy! #HausLabsFoundation#momsoftiktok#mommydaughter#hairtok#utah#thatgirl#thatgirlaesthetic#girly#hair#momtok

♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Zdroj: BoredPanda