5 jógových pozic od fyzioterapeuta za cenu zlata. Okamžitá úleva od bolesti ze zánětu sedacího nervu

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás někdy potkala bolest sedacího nervu, určitě víte, jak moc nepříjemné to je. Naštěstí je docela jednoduché se bolesti zbavit.

Jiný název pro zánět sedacího nervu je Ischias. Je to ten nejdelší nerv v lidském těle, začíná od základny páteře a prochází svaly stehen a rozšiřuje se až ke svalům chodidel. V průměru až 40 % lidí má šanci, že během svého života zažije nějakou bolest ischias. Není to chronická bolest, ale může to být vážný zdravotní problém a někdy se to projevuje jako mravenčení v nohou nebo slabost v kolenou. Více prozradil fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Příznaky problémů se sedacím nervem

Bolest je pociťována v jakékoli části sedacího nervu – dolní část zad, hýždě, zadní strana stehen nebo lýtka. Ztuhlost nebo ztráta citu v nohou nebo v chodidlech, která je doprovázená únavou. Brnění nebo štípání nohou. Neschopnost chodit po patách, ale to se objevuje až při těžší formě zánětu.

Cviky pro tuto bolest

První cvik

Tento cvik se provádí tak, že začnete tím, že si položíte nohu na židli a vaše vnější paže by měla být na zvednutém koleni. Druhou ruku si položte na bok. Začněte rotací horní části těla, zatímco držte boky dopředu a držte tuto pozici po dobu třiceti sekund. Poté to udělejte na druhé straně.

Zvednutí kolen

Nejprve si lehněte na záda, měli byste ležet na nějaké podložce, rozhodně ne na zemi. Přitáhněte si jedno koleno na hrudník, zatímco druhá noha je rovná. Zatlačte na koleno, zatáhněte rukama, s rameny na podlaze.

Fotografie: Depositphotos

Třetí poloha

Opět si lehněte na záda. Ruce si natáhněte do písmene T. S rameny na podlaze otočte kolena na jednu stranu a minutu udržujte pozici. Potom to samé udělejte na druhé straně a střídejte.

Otáčivý výpad

Tato pozice je trochu složitější, ale velmi užitečná pro procvičení boků. Začněte ze stoje, udělejte krok s jednou nohou vpřed a ohněte se v koleni, druhou nohu vzadu. Snažte se mít chodidla od sebe na délku jedné nohy. Když se otočíte zády, položte opačný loket na vnější stranu pokrčeného kolena a spojte dlaně k sobě. Vydržte v pozici přibližně 30 sekund.

Kočičí póza

Položte se na všechny čtyři. Ohněte záda dolů, zvedněte hrudník a táhněte ramena dozadu. Zhluboka se nadechněte a zadržte dech na deset sekund. Narovnejte záda, poté zasuňte bradu do hrudníku a zvedněte záda. Vydržte v této poloze deset sekund a uvolněte ji. Opakujte tak minutu nebo dvě.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]