Zbavte se škrábanců na dioptrických i slunečních brýlích pomocí věcí, které máte doma běžně po ruce

Fotografie: Unsplash

Dioptrické brýle, ochranné brýle nebo sluneční brýle – pro některé jsou nezbytné a pro jiné volitelné, třeba jako módní doplněk. Někdy však všichni zapomínáme se o své brýle starat nebo je alespoň dávat do pouzdra, což poté způsobuje nevzhledné škrábance.

Brýle jsou drahé a představují nemalou investici zejména pro ty, kteří mají malý rozpočet. Není vždy snadné udržet je neporušené a byla by škoda, kdyby se škrábance na nich zhoršovaly. Objevte naše jednoduché tipy založené na přírodních ingrediencích, díky nimž budou vaše brýle opět jako nové, a dokonce se snadno zbavíte i již vzniklých škrábanců. Zde je 6 způsobů, jak je trvale a efektivně odstranit pomocí produktů dostupných v každé domácnosti.

Prostředek na nádobí a čistič skla

V malé nádobě smíchejte několik kapek tekutého přípravku na nádobí s trochou čisticího prostředku na sklo a poté promíchejte. Měkkým hadříkem si touto směsí jemně otřete brýle a následně je opláchněte a osušte suchým hadříkem.

Fotografie: Freepik

Dětský šampon

Dětské šampony, které obvykle neobsahují žádné chemikálie, také pomáhají odstraňovat škrábance z brýlí. Nalijte několik kapek do nádoby naplněné vlažnou vodou a poškozené brýle jemně otřete prsty nebo měkkým hadříkem, poté osušte.

Fotografie: Depositphotos

Alkohol

Vše, co potřebujete udělat, je smíchat tři lžíce alkoholu s jednou lžící vody. Dejte směs do lahve s rozprašovačem, nastříkejte na brýle a poté setřete suchým hadříkem z mikrovlákna.

 

Zubní pasta

Dejte si trošku zubní pasty na sklíčka brýlí a poté ji vatou vmasírujte. Nechte ji několik sekund působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Zubní pasta vymaže škrábance a dodá vašim brýlím dokonalý lesk.

Fotografie: Unsplash

Jedlá soda

Jedlá soda je víceúčelový a základní produkt, který máte doma. Tento bílý prášek je multifunkční přísada pro všechny použití v domácnosti. V misce smíchejte lžíci jedlé sody s trochou vody a vytvořte pastu. Touto směsí pokryjte celý povrch sklíček a jemně vyleštěte. Poté jen opláchněte vlažnou vodou a osušte.

Fotografie: Pixabay

Tekuté mýdlo

Do umyvadla s vlažnou vodou nalijte trochu tekutého mýdla a vložte do něj brýle. Roztírejte mýdlo na povrch sklíček krouživými pohyby. Opláchněte čistou vodou a poté otřete do sucha bavlněným hadříkem.

Zdroj: Blublox