Odstraňte škrábance na brýlích netradičními způsoby a ušetřete tak peníze za koupi nových

Fotografie: iStock

Ať už je to v důsledku nehody, nebo jednoduše dochází k opotřebení v důsledku používání, mohou se objevit skvrny a škrábance na brýlích. Ti, kdo je nosí, vědí, jak nepříjemné to může být. Takové nedokonalosti vás pak více nutí, abyste si brýle vyměnili, ale to samozřejmě stojí nemalé peníze. Možná tedy budete překvapeni, když zjistíte, že to není nevyhnutelné.

Poškozené brýle je možné opravit

Poškrábání může být velmi nepříjemné, ale naštěstí existuje řešení, které vám umožní dát vašim brýlím druhý život. Není přitom potřeba kupovat nějaký drahý prostředek. Pomůžete si díky ingrediencím, které určitě máte sami doma. Jak na to?

Vyčistěte si brýle

Tento první krok vás asi nepřekvapí, ale ruku na srdce – kolik času skutečně věnujete péči o vaše brýle? Proto si tentokrát dejte načas a pořádně si brýle vyleštěte vhodným přípravkem. K tomu můžete použít hadřík z mikrovláken, který je k čočkám brýlí dostatečně šetrný.

Fotografie: Freepik

Zbavte se škrábanců

Nyní, když je patrné, kde se škrábance a oděrky nachází, můžeme se pustit do jejich odstranění. K tomu máte k dispozici dvě stejně účinná řešení.

Prvním je použití zubní pasty. Je třeba dbát na to, aby byla pasta po skle dobře rozetřená za pomoci jemného bavlněného hadříku. Pastu nechte chvíli působit a poté brýle opláchněte studenou vodou.

Fotografie: Pixabay

Pro druhou metodu budete potřebovat vodu a sodu na pečení. Smíchejte je dohromady, abyste dosáhli směsi konzistence tuhé pasty, a poté směs naneste stejným způsobem jako zubní pastu. Je třeba poznamenat, že u silných škrábanců bude nutné tento proces několikrát opakovat bez ohledu na zvolenou metodu.

Doleštěte povrch

Nyní jste u posledního kroku. Jedná se o doleštěné a finální vyplnění hrubých škrábanců. K tomu budete potřebovat jakýkoliv krém na bázi včelího vosku. Postačí jej aplikovat na škrábance hadříkem z mikrovlákna.

Několik tipů na péči o brýle

Není žádným tajemstvím, že péče o brýle vyžaduje čas i vaši pozornost. Pokud máte drahé brýle, vyplatí se myslet i na jejích péči, aby vám vydržely co nejdéle v perfektním stavu. Nikdy si brýle neotírejte do oblečení nebo obyčejného papírového kapesníku.

Fotografie: Freepik

Vždy dávejte přednost použití mikrovlákna. Pokud se objeví škrábance, nesnažte se je dostat ze skel násilím. Použijte předchozí metody, které vám pomohou získat opět hezky naleštěné brýle, které působí jako nové.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]