5 zkušených rad, jak se starat o kůži na vašem krku

Možná by vás to ani nenapadlo, ale kůže na krku je opravdu velice tenká, proto byste měli dbát zvýšené starostlivosti právě o tuto oblast. Nedostává se jí totiž tolik kolagenu, a proto je také velice citlivá na slunce. Také změny na kůži v této oblasti jsou viditelné dříve než na obličeji.

1. Šály nejsou dobří kamarádi

Můžete si myslet, že obalení si krku velkým šátkem z vlny je to nejlepší, co můžete udělat. Opak je pravdou! Ony totiž takové šátky nebo huňaté šály mohou krk doslova vysušovat! To samozřejmě neznamená, že byste je měli všechny vyhodit, spíše pamatujte na dostatečnou hydrataci v zimním období.

2. Krk čistěte stejně, jako tvář

Než si ráno nanesete make-up, očistěte svůj obličej i krk jemným odličovacím prostředkem – to je to nejlepší, co můžete pro svou kůži udělat. Večer se doporučuje čištění nejenom krémem, ale také hydratačním olejem. Neodstraňujete totiž z pokožky pouze make-up, ale i parfém.

3. Zapomeňte na peelingy

Největší chyba, kterou děláme je to, že nanášíme peeling i na krk. Ten je dobré používat na drsnější oblasti, než je krk. Vzhledem k citlivosti krku je dobré pouze jednou za týden očistit glykolou.

4. Uberte s parfémem

Více je více – to je pro některé z nás motto, co se týče parfémů. Pokud ale budete parfém stříkat po celém krku, bude tak kůže o dost citlivější na sluneční paprsky. Raději si dejte trochu parfému za každé ucho, kde není kůže tak viditelná.

5. Stárnutí pokožky

Stárnutí je nejčastějším problémem každé pleti. Nejlepší je doma používat studenou masku. Pokud na to nemáte čas, je tady jednoduchá náhrada. Každé ráno si očistěte pleť i krk studenou vodou, která zmírňuje projevy stárnutí.

Obrázek: goodhousekeeping