9 snadných cviků, pro uvolnění spodních zad a kyčlí, které snadno zvládnete u vás doma

Bolest dolní části zad postihuje lidi různé věkové kategorie (od 20 do 65 let), takže jde o vážný problém, který je potřeba řešit. Moderní životní styl je víceméně sedavý, což zdraví příliš neprospívá. Bolesti zad a jiné zdravotní problémy se nejčastěji týkají lidí se sedavým zaměstnáním a lidí, kteří mají málo pohybu.

Nedostatek pohybu má za následek ochabování svalstva, čímž trpí celé tělo. Při sedavém zaměstnání je navíc ohrožena část břicha, spodních zad i klouby. Psoas je nejhlubší flexor v těle, který je přímo spojen s bederní páteří. Pokud se člověk neprotahuje a pravidelně necvičí, způsobuje tuhost a bolest kyčle. Naštěstí existuje řešení, jak ulevit od bolesti dolní části zad, kyčlí a končetin, díky protahovacím cvikům.

Díky cvičení se zlepší flexibilita těla a pohyby, jako je zvedání předmětů, zavazování obuvi, dobíhání autobusu. Nebudou představovat nadlidský výkon, který je spíš pro mnohé utrpení. Protahování zvyšuje průtok krve do svalů. Krev proudící do vašich svalů přináší výživu a pomáhá zbavit se vedlejších produktů ve svalové tkáni. Zlepšení cirkulace pomáhá zkrátit dobu zotavení, pokud jste měli například nějaký úraz. K dalším bonusům protahování/cvičení, patří lepší držení těla, což minimalizuje bolesti spojené s nesprávným držením těla. V neposlední řadě pomáhají tato cvičení s odbouráváním stresu, který je rovněž důvodem napjatých a ztuhlých svalů.

9 cviků na spodní záda a kyčle

Pozice dítěte uvolní napjaté zádové svaly, zklidní, odbourává stres

Obrácený holubotevírá kyčle a uvolňuje svaly nohou

Pozice šťastného dítěteuvolňuje kyčle, uvolňuje křížové kosti a dolní záda

Rotační poziceskvělá pro uvolnění kyčlí a protažení dolních zad, podporuje dobré trávení a činnost střev, posiluje šikmé břišní svaly, pozitivně působí na vnitřní orgány

Pozice ještěrkyuvolňuje ztuhlé kyčle, protahuje svaly nohou, zpevňuje oslabené hýžďové svaly

Rotační pozicevšechny rotační pozice uvolňují hluboké zádové svaly a zlepšují pohyblivost páteře

Rozevírání kyčlíuvolnění kyčlí, zlepšení flexibility, kyčle jsou spojeny díky kořenové čakry s pocitem stability, bezpečí, důvěry. Provádět můžete cvik na obrázku, ale i další jógové dřepy a uvolňování kyčlí. Ztuhlé kyčle = problémy s dolními zády

Pozice krávyzlepšuje flexibilitu dolních končetin a pozitivně působí na křížovou oblast

Obrázky: feelhealthylife