Úprava masa není jenom o tom, že ho připravíme tak, aby nám chutnalo. Často je třeba udělat i něco, čímž můžeme zajistit, že maso nebude rizikové. Tedy že pro naše tělo nebude škodlivé. Jak se chránit? Vhodné je upravit maso tak, aby se dokázala řada škodlivých látek eliminovat.
Vaření jako základ
První možností jak zajistit, že v kuřeti nebude tolik škodlivin, je vaření. Dejte ho do horké vody a vařte pár desítek minut. Tuto vodu následně vylijte. Jde sice o základ vývaru, ale nutno říci, že právě s těmi nežádoucími látkami, kterých jste se chtěli zbavit. Pokud chcete dělat polévku, tak použijte až vodu z druhé fáze vaření. Když je to nejhorší z masa pryč. Pokud budete následně vařit dostatečně dlouho, vývar bude stále dobrý a chutný.
Eliminace škodlivých částí
Jsou čísti, které nejsou nijak problémové a potom jsou části, které nesou riziko. Úprava masa je v tomto případě jednoduché. Hlavním rizikem jsou ledviny, játra a také kůži. Proto je z masa eliminujte a raději vyhoďte.
Pokud si chcete na kůži nebo vnitřnostech pochutnat, dělejte tak jenom u kuřat domácích, nebo u těch z osvědčených chovů.
Speciální nálev
Poslední možná úprava masa pro eliminaci škodlivin, je spojena s užitím speciálního nálevu. Na ten budete potřebovat litr vody, několik lžic soli a dále šťávu z jednoho citronu. Do tohoto roztoku syrové kuřecí maso vložíte, vše dáte do lednice a necháte takto asi 2 hodiny. Tuto vodu následně vylijte, kuřecí maso důkladně opláchněte a i tento postup by měl pomoci v tom, že se z masa dokáže odstranit řada nežádoucích látek, které mohou ohrožovat lidské zdraví.
Fotografie: Pixabay, Freepik