Bramborový trik pro čiré čištění oken a zrcadel: Výsledný efekt je doslova fantastický

Fotografie: Depositphotos

Mytí oken je jednou z nejméně oblíbených domácích prací. Proto jej často odkládáme. Chcete-li si však práci ulehčit, zajděte do své kuchyně a místo čisticích prostředků použijte brambory.

Brambory jsou jednou z nejčastěji volených příloh. Jsou cenově dostupné, chutné a připravit z nich můžete nespočet pokrmů. Ale jak už bylo několikrát dokázáno, ne všechno, co člověk skladuje v kuchyni, je určeno pouze k vaření. Byla by škoda nevyužít celý potenciál některých potravin, například i k úklidu domácnosti. Brambory se totiž ukázaly jako skvělý čistič oken.

Neobvyklé použití brambor

Určitě jste už nejednou měli problém s přetrvávajícími skvrnami od usazených nečistot a zaschlého deště na vašich oknech. Něco, máte-li doma děti, otisky prstíků nebo jiných částí těla. To abyste myli okna téměř každý den, ale komu by se do toho chtělo. Mytí oken je zdlouhavá práce a jeden z nejméně příjemných domácích úkolů. Jako záchrana přicházejí brambory.

Postup je zcela jednoduchý

Není to žádná věda, vlastně jen stačí vzít bramboru, rozkrojit ji na 2 poloviny, popřípadě silnější plátky, a začít s nimi potírat sklo oken. Snažte se, aby celý povrch byl pokrytý bílou škrobovou šťávou z brambor. Ačkoli se to takto zdá, že si okna špiníte ještě více, nebojte se. Poté totiž jen otřete sklo vlhkým hadříkem a následně suchým vyleštíte. Zůstanou zářivě čistá okna.

Fotografie: Depositphotos

Nenechte šťávu zaschnout

Pamatujte, že nesmíte nechat šťávu z brambor zaschnout. Jinak si akorát tak přiděláte práci a čištění bude o to složitější. Tuto metodu lze použít i při mytí zrcadel. Máte-li tedy v domácnosti spoustu zrcadel, které musíte leštit každý den, použijte rozkrojenou bramboru stejným způsobem.

Brambory se navíc budou hodit i na leštění příborů a stříbrných šperků. V tomto případě poslouží voda z vařených brambor. Pamatujte však, že voda nesmí být slaná. Stříbrné předměty ponořte do vychlazené vody a hodinu počkejte. Poté vše otřeme hadříkem. Vodu můžete použít i na mytí podlah pokrytých linoleem.

Zdroj: Brightside

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*