Díky tomuto zázračnému hnojivu z kuchyňských zbytků porostou okurky jako o život

Fotografie: Depositphotos

Okurky jsou velmi oblíbenou surovinou, jejich pěstování může být ale poněkud náročné. Pokud ale znáte ten správný trik, budete mít úrodu, o jaké se vám dříve ani nesnilo.

Při nákupu sazenic je zapotřebí nejprve vybrat tu správnou odrůdu. I když se to může zdát jednoduché, právě zde se můžeme dopustit velké chyby, která nám nakonec radost z úrody pokazí. Salátové okurky, na které jsme zvyklí z pultového prodeje, totiž nejsou to samé jako okurky nakládačky. Přesto jejich obaly vypadají stejně.

Správné hnojení, to je, oč tu běží

Okurky se liší nejen podle toho, do jakých pokrmů nebo na jaké zpracování se hodí, ale rozdíly jsou i v tom, jak a kdy je vyset a hlavně kdy je správné je sklízet. Vždy bychom si tedy pečlivě měli přečíst informace na obalu, abychom nebyli nepříjemně překvapeni. Podle webu Tudasfaja existuje na trhu velké množství odrůd a ztratit se v nich není nijak neobvyklé.

Abychom měli opravdu hojnou úrodu, je dobré růst okurek podpořit. K tomu nám může pomoci obyčejný chleba. Do 20 litrové nádoby vhodíme 2 staré chleby, které zalijeme vodou. Nádobu dobře uzavřeme, ideálně také zatěžkáme a odložíme na teplé místo. Chleba v nádobě začne za několik dní kvasit, to je přesně proces, který využijeme na naší okurkovou úrodu.

Krásné orchideje oslní celé sousedství. Klíčem je střídmé zalévání a pravidelné hnojení

Přírodní podpora bez použití chemie

Podle webu PlanetNatural bychom měli chleba nechat kvasit alespoň týden. Výslednou směs je dobré naředit vodou 1 : 3 a každý týden s ní zalít zasazené okurky. Přírodní hnojivo si můžeme připravit také z cibule. Do hrnce s horkou vodou přidáme cibulové slupky ze 4–5 rostlin a necháme povařit. Vychladlou směs můžeme pomocí rozprašovače nanést i na již kvetoucí rostliny.

Fotografie: Depositphotos

Pokud chceme dodat okurce potřebné živiny a mít tak jistotu, že naše plody budou silné a plné potřebných látek, můžeme v rozprašovači smíchat odtučněné mléko s vodou a to v jednoduchém poměru 1 : 1. Nejen okurky, i pěstování borůvek má své zásady. O tom, jak o ně správně pečovat, jsme se s pravidelnými čtenáři deníku SvětKreativity podělili nedávno.   

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]