Jedinečný test všímavosti: Odlišného komára na obrázku zvládne do 15 vteřin nalézt jen malé procento lidí

Fotografie: Unsplash / Edit

Testy všímavosti jsou velmi zajímavé a zábavné. Hádanka pro vaše oči i mozek je skvělá, protože vás nejen zabaví a potěší, ale také poučí. Zjistěte, zda dokážete najít komára, který vypadá jinak než ostatní.

Projíždíte internetem a nudíte se? Hádanky pro oči, mozek i postřeh jsou skvělé na vyplnění času. To ale není zdaleka jejich jediná funkce. Odborníci totiž radí, abyste posilovali svůj mozek v každém věku a při každé možné příležitosti. Není na tom přitom nic složitého. Stačí, když si čas od času vyzkoušíte nějaký ten rébus. Na internetu jich najdete více než dost. Některé jsou těžší, jiné jednodušší. A některé pro vás budou jistě zajímavější než jiné. Uvidíte, co vám bude vyhovovat nejvíce.

Fotografie: Freepik

Co musíte udělat? Je to jednoduché

Jediné, co byste u tohoto testu měli udělat, je najít komára. Doporučujeme absolvovat dva testy všímavosti. Na dvou obrázcích musíte najít jednoho komára, který se liší od ostatních. Nezdá se na tom nic složitého, ale zkuste to udělat za 15 vteřin! Dejte si k ruce stopky nebo telefon s měřičem času a vyzkoušejte svou pozornost.

Fotografie: Unsplash / Edit

Velkou výzvou je ovšem časové omezení, které si na svá bedra naložíte. Zadejte čas 15 vteřin a pusťte se do toho. Během chvilky uvidíte, jak jste na tom. U druhého obrázku vám postačí jen pár vteřin, protože ten je skutečně jednoduchý.

Fotografie: Unsplash / Edit

Jaké jsou další možnosti cvičení mozku?

Mozek a paměť lze trénovat mnoha různými způsoby. Vyzkoušet si můžete nejen testy pozornosti, ale také testy soustředění. Pokud byste raději vyzkoušeli něco pro malé i velké, můžete zkusit osvědčenou klasiku. Nejen, že můžete zapojit i děti, ale jsou vhodné pro jedince každého věku. Puzzle nebo pexeso vypadají sice jednoduše, ale skvěle si při nich přezkoušíte svůj mozek. Navíc potrápíte také svou trpělivost.

Zdroj: Redakce

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]