Babská léčivá kúra z kopřivové šťávy: Vyřeší bolesti zad, kolen a páteře lépe než prášky z lékárny

Kopřivová šťáva nabízí řadu užitečných přínosů pro lidské zdraví. Zde najdete její nejzajímavější výhody a návod, jak si jí připravit.

Mnoho lidí již ví, že přírodní medicína dokáže často předčit lékařské prostředky, které za draho nabízí komerční společnosti. Není proto divu, že si kopřivová šťáva získává v poslední době čím dál větší oblíbenosti. Dokáže vám totiž pomoci s bolestí zad, kolen, páteří a mnoha dalšími problémy, a to navíc za cenu žádných vedlejších účinků. Níže jsme proto pro vás sepsali, co vše tento magický nápoj dokáže a jak si ho připravit, aby mohl pomoci s problémy i vám.

Kopřivová šťáva je nabitá vitamíny, minerály a antioxidanty

Kopřivová šťáva je jedinečný přírodní nálev pro zdraví celého těla, který disponuje povzbuzujícími, tonizujícími a vyživujícími účinky. Podle mnoha studií je totiž samotná rostlina kopřivy nečekaně velmi výživná – obsahuje velké množství vlákniny, bílkovin a sacharidů, tudíž je srovnatelná například s obilovinami, jako je ječmen nebo pšenice. Kromě toho obsahuje také vitamíny A a vitamíny C, sodík, mastné kyseliny, antioxidanty (zejména flavonoidy, fenolové sloučeniny, karotenoidy), vápník a železo a pomáhá zvyšovat vitalitu organismu.

O blahodárných vlastnostech kopřivy se však vědělo již v dávných dobách, kdy si nemocní s ochrnutím svalů nebo artritidou potírali nemocné blány čerstvými listy rostliny. „Popálení“ bylo také účinným prostředkem pro zahřátí končetin a kloubů, protože se jedná o velmi účinný způsob, jak posílit krevní oběh. Dále pak mohou užívat kopřivu také lidé trpící bolestmi svalů, lumbagem, ischiasem nebo revmatickými bolestmi, a to ve formě šťávy, čaje, masti nebo koupele. Použít ji lze však také při ekzémech a alergické rýmě.

Léčba kopřivovou šťávou

Abyste získali co nejlepší výsledky, měli byste užívat 500-700 mililitrů kopřivové šťávy denně. Rostliny můžete přímo vymačkat, ovšem výsledná tekutina se jako koncentrát pije velmi špatně, a proto je vhodné ředit ji vodou. Pokud pak chcete posílit schopnosti nápoje, můžete přidat ještě citronovou šťávu či med. Další metodou je poté také kombinace kopřivy s jablkem a mrkví – díky těmto plodům bude šťáva mnohem chutnější a výživnější. K jedné hrsti kopřiv můžete přidat 1 velkou mrkev a 1 velké jablko.

Výhody užívání magického nápoje

Kopřivovou šťávu můžete používat jako lék proti mnoha nepříjemnostem, a to včetně bolesti zad, ramene, kolen nebo páteře – díky uklidňujícím účinkům vám však také dokáže pomoci s menstruačními bolestmi. Mezi její další benefity patří:

 • depurativní účinky
 • regenerační účinky
 • protizánětlivé účinky
 • chrání proti anémii
 • zvyšuje obranyschopnost imunitního systému vůči nemocem
 • zvyšuje vytrvalost
 • dodává prevenci proti kardiovaskulárním onemocněním
 • očišťuje celé tělo
 • pomáhá detoxikovat ledviny a játra
 • čistí a zlepšuje zdraví pleti
 • pomáhá eliminovat přebytečnou kyselinu močovou v těle
 • pomáhá léčit močové infekce, otoky a dnu

Všechny výše uvedené přínosy získáte, pokud budete v případě nemoci užívat kopřivovou šťávu každý den. Dále je pak vhodné, abyste ji pili alespoň preventivně, a to například jednou až dvakrát do týdne. Pokud ovšem trpíte některými problémy a berete léky, raději se o její konzumaci poraďte se svým praktickým lékařem.