Lahodný masový koláč v želé, který není potřeba dlouze péct

Podle tohoto receptu si připravíte výborný masový koláč. V troubě přitom nestráví ani hodinu a jeho příprava je také poměrně rychlá.

Jestli se také řadíte mezi lidi, kteří mají rádi kombinaci masa a sýra, mohl by se vám zamlouvat i tento chutný koláč. Pokud navíc nemáte příliš mnoho času na vymýšlení složitých a pracných předkrmů, hodí se znát tento recept o to více. Jeho příprava totiž není nijak náročná na znalosti, ingredience ani čas, a tak jej můžete kdykoliv udělat jen tak narychlo.

Než začnete, připravte si následující

Na několik málo porcí budete potřebovat 300 g mletého masa, 250 ml mléka, 100 g tvrdého sýra na strouhání, 4 vejce, cibuli, 1 nebo 2 rohlíky, sůl a pepř. Maso vyklopíte do mísy, přidáte špetku soli, pepře a nadrobno nakrájenou cibuli. Rukou tuto hmotu prohnětete, aby se všechny dosavadní ingredience spojily a vmísily do sebe.

Nyní jste si vytvořili masovou směs, jíž budete plnit pečivo. Dalším krokem je totiž nakrájení rohlíků na kolečka v takovém množství, aby se vám pokryla dno zapékací mísy. Nezapomeňte pečivo před vyskládáním do nádoby smočit v mléce. Jakmile z nich utvoříte spodní patro zapékací mísy, udělejte do rohlíků menší důlky a prohlubně pomocí lžíce.

Stačí půl hodiny v troubě

Do vytvořených důlků v pečivu vložíte masovou směs, čímž utvoříte jakýsi základ a náplň koláče. Do druhé misky si rozklepnete vejce a rozšleháte je se 100 ml mléka (nebo takovým množstvím, jaké vám zbylo namáčení rohlíků) a špetkou soli. Tím jste si vytvořili směs, kterou následně zalijete maso s pečivem vyskládanými na dně zapékací mísy.

Do trouby, jíž jste si dopředu předehřáli na 180 °C, vložíte mísu, pekáč či jinou formu přibližně na 30 minut. Mezitím si nahrubo nastrouháte tvrdý sýr a čekáte, dokud nebude koláč téměř hotov. Po půl hodině vytáhnete mísu z trouby, vršek posypete přichystaným sýrem a vrátíte zpět na dalších 5 minut. Po této krátké chvíli by se měl sýr zapéct a utvořit nahoře tvrdou krustu.

Servírujte teplé

Není příliš vhodné připravovat tento pokrm s velkým předstihem, jelikož by mohl zchladnout. Lépe přitom chutná, dokud je ještě teplý. Je sice možné jej ohřát v mikrovlnné troubě, to už však může být sušší, tvrdší a obecně ne tolik dobrý. Pokud půjde vše správně, pochutná si na tomto koláči každý pozvaný host u vašeho stolu.