Nejlepší cvičení na odstranění viscerálního tuku

Tuk hromadící se uvnitř břicha, zvaný viscerální tuk, lze eliminovat cvičením. Zejména pak tancem, chůzí, šlapáním, nebo takovým cvičením, které kombinuje kardiovaskulární část se silovým cvičením jako je například funkční gymnastika či crossfit.

Tímto způsobem spálí tělo kalorie a sníží hromadění tuku v břišní oblasti a ve zbytku těla. Je důležité si uvědomit, že mimo tělesných cvičení by měla být upravená také strava. Existují potraviny, které spalování tuků usnadňují, ale také potraviny bohaté na cukry a tuky, které naopak usnadňují/podporují hromadění tuku v břiše.

Viscerální tuk je velmi nebezpečný, protože zvyšuje riziko vzniku nemocí, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak a srdeční choroby, a také způsobuje nevzhledné břicho. Víte o tom, že viscerální tuk se chová jako samostatný orgán a neblahým způsobem ovlivňuje hormony? Proto se ho zbavte. Úpravou stravy a cvičením.

Svižné procházky

Svižné procházky či běh zintenzivňují srdeční frekvenci, urychlují metabolismus a jsou proto skvělým způsobem, jak ztratit viscerální tuk. K dosažení dobrých výsledků je však nutné cvičit tato cvičení po dobu alespoň 30 minut až 1 hodiny, 3 až 5krát týdně.

Skoky přes švihadlo

Skákání přes švihadlo je skvělé cvičení, protože je intenzivní. Přibližně za 30 minut tohoto cvičení dokážete spálit až 300 kalorií, mimo to pomáhá tónovat svaly stehen, hýždí a břicha. Toto cvičení se nedoporučuje pro ty, kteří mají problémy s koleny a doporučuje se také mít kvalitní obuv, která lépe absorbuje dopady skoku.

Sportovní gymnastika

Dobrý funkční trénink vedený odborníkem v oblasti tělesné výchovy může během několika týdnů způsobit velkou ztrátu kalorií a snížení viscerálního tuku. Tento druh činnosti spočívá v cvičení bez použití posilovny. Při tomto cvičení používáte hmotnost vlastního těla, případně pomůcky, jako jsou pružiny, míčky apod. Jedná se o velmi dynamický typ cvičení, při kterém hubnete a současně posilujete svaly těla, včetně břicha, beder, zadku a stehen.

Cyklistika

Cyklistika je skvělý způsob, jak eliminovat viscerální tuk, protože působí na kardiovaskulární systém a způsobuje intenzivní spalování kalorií. Je však nutné, aby cvičení bylo prováděno nejméně třikrát týdně, po dobu 30 až 60 minut, intenzivně. Cyklistika může spálit až 400 kalorií za hodinu, kromě posílení nohou a břicha.

CrossFit

CrossFit je skvělá forma cvičení pro spalování kalorií a zbavování se viscerálního tuku, protože je velmi dynamický a používá více svalových skupin současně. Tímto způsobem, kromě hubnutí, zlepšujete také fyzické schopnosti, zvyšujete vytrvalost a posilujete svaly. CrossFit může být praktikován v tělocvičnách, ale i doma, pokud máte online trenéra.

Tanec

Tanec je skvělá forma aerobního cvičení a doporučuje se praktikovat alespoň 3x týdně. Ať už jde o zumbu, FitDance, hip hop – všechny tyto formy tance jsou schopny spálit až 600 kalorií za jednu hodinu. Dalšími benefity jsou boj proti depresi a špatné náladě, zlepšení rovnováhy a držení těla.