Bolest zad pomohou zmírnit jednoduché cviky

Bolest zad je problém, který trápí velké procento naší populace. Je to dáno tím, že máme špatné držení těla, jsme líní, chybně a dlouho sedíme, nebo se prostě jenom přetěžujeme. Řada lidí sáhne při výskytu tohoto problému po lécích, které ale nejsou to pravé. Jak proto, že neřeší příčinu, tak proto, že jsou plné chemie. Pokud hledáte pomoc, zkuste cvičení. Ukážeme vám, které funguje nejlépe.

Protáhněte krční svaly

Velmi jednoduchý cvik. Můžete ho vykonávat klidně i při sezení v kanceláři. Základem je sedět a hlavu postupně naklánět na stranu. Nejprve jednu, potom druhou. Pomozte si rukou, abyste ji na správném místě udrželi ideálně 30 vteřin.

Zaměřte se na svaly krku a zad

Dále je třeba protáhnout svaly jak krční, tak i horní zádové. Pokud ochabnou, tak opět hrozí bolest zad. Tu vyřešíte celkem jednoduše. Dejte ruce za hlavu a snažte se tlačit bradu směrem k hrudníku. V této poloze byste měli vydržet pokud možno 30 sekund. Potom povolte.

Zkuste pozici orla

Zajímavé cvičení, které se označuje jako pozice orla. Protáhnete díky ní řadu svalových skupin. Propleťte ruce, jak vidíte na obrázku. Potom začněte přitahovat bradu k hrudníku, a když budete cítit první pnutí, tak držte po dobu asi půl minuty.

Ruce za hlavu

Klasické cvičení, které jistě znáte ještě z dob základní školy, jako součást protažení. A nebylo od věci, jelikož dokáže eliminovat bolest zad. Dejte ruku za hlavu a tlačte prsty, co nejníže to půjde. A potom půl minut vydržte. To stejné následně udělejte i s druhou rukou.

Pozice motýla

Opět jeden z jednodušších, ale rozhodně účinných cviků na bolesti. Pokrčte ruce v lokti a prsty dejte na vaše ramena. V tu chvíli se snažte směřovat lokty směrem dozadu. V této poloze je držte zhruba deset vteřin a potom můžete uvolnit.

Otáčejte trupem

Nezapomeňte také na spodní oblast zad, kterou procvičíte opět celkem jednoduše. Stačí se posadit na jakoukoliv pevnou židli. A poté otáčet trupem na jednu a potom na druhou stranu. Cílem je nehýbat se spodní částí těla a tu horní držet neustále ve svislé rovině.

Buďte Superman

Přesně tak, jako známý superhrdina, se jmenuje i toto cvičení. Vykonává se vleže, v poloze na břiše. Nohy i ruce jsou nataženy a v jednu chvíli je budete zvedat a následně držet nad zemí několik sekund. Poté povolte a proveďte několik opakování.

Fotografie: DepositPhotos