Finta mistrů zahrádkářů k nezaplacení: Vložte letos čajové sáčky do dírek v záhonech. Poděkujete si, už je nikdy nevyhodíte

Fotografie: Depositphotos

Většinu organických zbytků z domácnosti lze využít k výživě rostlin nebo přidat do kompostéru. Nejinak tomu je i v případě použitých čajových sáčků.

Začněte využívat zbytky z kuchyně. Usnadníte si jimi spoustu práce a ušetříte dost peněz. Některé zbytky vám poslouží jako výživné hnojivo, jiné dokáží zahnat nebo zlikvidovat určité druhy škůdců. Použité čajové sáčky vám mohou být velkým pomocníkem jak v domácnosti, tak na zahradě. Nevyhazujte tento vynikající prostředek a zjistěte, jak jej co nejlépe využít.

Pozitivní účinky čaje

Pravidelná konzumace bylinkových nebo zelených čajů velmi pozitivně působí na lidské zdraví. Obsahují totiž velké množství prospěšných látek. Ty však lze využít také na zahradě k ošetření rostlin. Nemusíte tak kupovat drahé přípravky plné nebezpečné chemie, namísto toho sáhněte po přírodních surovinách, které máte doma. Tímto způsobem prospějete životnímu prostředí a ušetříte své peníze.

Jak pečovat o rostliny

Abyste se v létě mohli těšit z vlastní úrody, musíte rostlinám dopřát tu nejlepší péči. Nejdůležitější je vysadit nebo vysét semena na vhodné místo, kde bude dostatek světla a tepla. Půda by ve většině případů měla být velmi úrodná a dobře propustná. Zdravý vývoj a růst rostlin pak zajistíte pravidelnou zálivkou a vyživováním vhodným hnojivem.

Využití lógru od kávy v domácnosti vás příjemně překvapí a navíc vám ušetří spoustu peněz

Proč ošetřovat rostliny

Některé přípravky dokáží půdu v záhonu obohatit o potřebné živiny, jiné zase vaši úrodu ochrání před škůdci nebo vznikem nemocí, houbových chorob a plísní. I v tomto případě se lze vyhnout používání chemických postřiků a hnojiv a využít namísto toho přírodní alternativy. Většinu potřebných surovin najdete ve své kuchyni.

Použití čajových sáčků

Použité pytlíky z čaje v sobě stále obsahují některé prospěšné látky.  Svou přítomností dokáží snížit pH půdy. Tím snadno předejdete případnému vzniku plísní u kořenů. Pokud budete na zahradu vysazovat nové rostliny, přidejte do země jeden použitý čajový sáček nebo čajové lístky. Umístěte je co nejblíže kořenům rostlin a škodlivý hmyz se jim vyhne obloukem.

Zdroj: Gardeningknowhow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*