V dnešní době už skoro nikdo neví, co listy ořešáku dokáží. Přírodní pomocník uleví od řady těžkostí

Fotografie: Depositphotos

Ořešák má na zahradě velké množství lidí, protože v Česku je tento strom velmi populární. Užitečné ale nejsou pouze plody, ale také listy.

Pokud máte doma na zahradě ořešák, dost možná jste nikdy nevěnovali nějak velkou pozornost jeho listům. Ale to je chyba! Nejen oříšky, ale také lístky ořešáku jsou velmi užitečné, potvrzuje lékařka Marsha McCulloch. Nevěříte? Existuje opravdu velké množství nápadů, jak ořechové listy použít. Podívejte se na ty nejčastější z nich.

Fotografie: Depositphotos

Použití listů ořešáku

Listy ořešáku jsou složeny z esenciálního oleje, kyseliny ellagové, vitaminu C a tříslovin. Díky tříslovinám mají mírně hypoglykemické, hypotenzní a antialergické vlastnosti. Také mají močopudný účinek. Nálev z vlašského ořechu je skvělý na stimulaci jater, cukrovku, vysoký cholesterol, čištění krve, různé alergie a nebo také na nedostatek chuti k jídlu.

Tento nálev se připravuje ze lžíce sušených a nasekaných listů a 200 ml vody. Listy nechte asi 10 minut v horké vodě a poté je přeceďte. Pijte 2 šálky denně. Pokud máte zrovna průjem nebo se nadměrně potíte, udělejte si z listů spíše čaj. 4 Polévkové lžíce sušených listů zalijte 250 ml vody a užívejte 3 – 4 polévkové lžíce denně.

Ošetření ořechovými listy

Listy ořešáku lze dokonce použít i při různých kožních onemocněních, jako je například lupénka, akné a nebo různé další vyrážky. V takovém případě aplikujte na postižená místa obklady s koncentrovaným odvarem, který se připravuje ze 3 lžic ořechových listů a 250 ml vody. Dokonce i do koupelí si můžete tyto listy přidat, třeba s koupelovou solí. Uvidíte, že se vám určitě uleví.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: Researchgate, National Library Of Medicine, Healthline