Policista zastavil muže, který se podobal jeho zesnulému synovi. Se slzami v očích porušil všechna pravidla

Fotografie: Policie ČR

Policista zastavil v autě mladého muže, protože mu připomínal jeho zesnulého syna. Poté si na jeho palubní desce všiml něčeho, co ho nutilo, aby neznámého muže obejmul a rozplakal se.

Věříte na náhody, nebo spíše na osud? Lidé se často dělí do různých skupin, v tomto případě na ty, pro něž je vše na tomto světě jen obyčejnou náhodou, a na ty, kteří věří, že vše má svůj důvod, všechno se vším souvisí. Pokud se řadíte do první skupiny lidí, dnešní příběh ve vás jistě zaseje semínko pochybnosti, zda přece jen neexistuje něco mezi nebem a zemí.

Policista zastavil mladého muže

William Jazwinski řídil svůj vůz, dodržoval rychlost, auto měl v pořádku, doklady také, před jízdou nepožil žádný alkohol, ani neužil omamné látky, nechápal tedy, proč by ho měla zastavovat policie. Policista dokonce potvrdil, že nejde o rychlost, ale ani o běžnou kontrolu. Nakonec odhalil pravý důvod.

„Ne, nebojte se, nejde tady o rychlost, jel jste předpisově. Jen jsem vás zastavil, protože jsem vám chtěl moc poděkovat za vaši odvedenou práci,“ řekl důstojník. William totiž sloužil 15 měsíců v Iráku, po svém návratu zpět do země absolvoval program pro vojáky s posttraumatickou stresovou poruchou.

Jak mohl policista vědět o mužově službě?

Policista si Williamovo auto nevybral náhodně. William byl neskutečně podobný policistově synovi, jenž rovněž sloužil v Iráku. Ten se však už nevrátil. Na palubní desce auta měl ještě ke všemu složenou americkou vlajku, kterou dostal od armády. „Dostal jsem stejnou vlajku. Můj syn odešel do Iráku, ale už se nevrátil. Připomínáte mi ho, proto jsem vás zastavil. Myslel jsem, že jste on. Pořád nemůžu uvěřit, že je pryč a už ho nikdy neuvidím,“ dodal policista.

Fotografie: Depositphotos

Pak se Williama zeptal: „Nevadilo by vám vystoupit z auta, abych vás mohl obejmout?“ Se slzami v očích se oba muži objali a společně plakali. William později příběh zveřejnil na facebooku. Napsal: „Všem rodinám a přátelům vojáků, kteří bojují nebo bojovali, Bůh vám žehnej. Jděte s mírem ve svých srdcích. Tato cesta je dlouhá. S láskou všem.“

Zdroj: Letribunaldunet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]