Máte chuť na kuře? Na tento způsob si ho definitivně zamilujete

Snadný, rychlý a potěší chuťové buňky všech v okolí. Přesně tak můžete jednoduše popsat recept na kuře v těstíčku, které si zamiluje každý, kdo jej zkusí. 

Pokud máte chuť na něco trochu nezdravého, ale veškeré fastfoody jako McDonald, KFC a Burger king vás omrzely, je čas se vrhnout do kuchyně a připravit si poctivé kuře obalené v těstíčku. Jeho chutí budete mile připraveni a dá se servírovat jako oběd, večeře či jen svačinka na chuť pro návštěvy.

Ingredience a postup přípravy kuřete

Budete potřebovat:

  • Tři sta gramů kuřecího masa
  • Jeden kus vejce
  • Sto gramů zakysané smetany
  • Jednu lžičku hořčice
  • Tři stroužky česneku
  • Tři polévkové lžíce mouky
  • Dvě polévkové lžíce sójové omáčky
  • Sůl, pepř, papriku, koriandr a vlastně jakékoliv koření dle vaší chuti, nebojte se také grilovacího či kari

Nejprve si rozklepněte vejce do misky a ujistěte se, že nemáte smůlu a není to záprtek. Následně jej důkladně rozšlehejte metličkou a smíchejte se zakysanou smetanou, solí a zbytkem koření, které jste si vybrali. Nyní si vezměte kuře a velice důkladně jej umyjte, jinak riskujete mnoho nemocí, jako například salmonelu.

Čistota je u kuřecího masa základ

Vždy pracujte s čistýma rukama, kuřecí maso je ožehavé na zpracování a fakt nechcete riskovat. Jakmile to budete mít, nakrájejte si jej na menší kousky dle vašeho uvážení.

Přidejte ho do vzniklé marinády z vajíček a koření a ujistěte se, že směs pokryje všechny kousky masa. Přilijte sójovou omáčku a opět promíchejte, následně nechejte odložit alespoň na tři hodiny, aby se maso nasáklo a bylo pořádně šťavnaté a chutné.

Čas zde hraje základní roli, jinak bude zbytek procesu probíhat dost rychle. Na pánvi si rozehřejte rostlinný olej, maso posypejte moukou a promíchejte. Kousky masa vložte na pánev a opečte je z každé strany do měkka. Jako přílohu můžete zvolit brambory, bramborovou kaši, vařenou rýži, zeleninu či podávejte jen tak na chuť.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]