Jemné kuřecí maso v rajčatové omáčce připravíte z potravin, které máte vždy doma. Výborné s rýží, bramborem i těstovinami

kuřecí maso příprava

Příprava kuřecího masa je jednoduchá a pokud máte vhodný recept, můžete mít skvělý oběd či večeři. Příkladem je tento recept na rajčatovou omáčku.

Kuřecí maso je skvělé v tom, že se dá připravovat mnoha způsoby. Pokud tedy zrovna nedržíte dietu, můžete si jej dát jako kuřecí řízek. V momentě, kdy budete mít dietu a budete potřebovat jídla s minimem tuku, můžete si kuřecí maso udělat jen v páře a přidat k němu zeleninu. Ke kuřecímu masu lze dát mnoho surovin, které máte většinou doma skvěle s nimi dochutíte celé jídlo. Vyzkoušejte si například kuřecí maso s rajčatovou omáčkou, protože se jedná o skvělou pochoutku.

Suroviny, které budete potřebovat

Tento recept je skvělý v tom, že na něj nepotřebujete příliš mnoho surovin, a navíc máte většinu z nich doma. Pokud byste si tedy chtěli přichystat tento recept, připravte si:

  • 800 g kuřecí prsa
  • 5 stroužků česneku
  • sůl podle chuti
  • koření na kuře podle chuti
  • 2 ks cibule
  • 1 l rajčatový džus
  • mletý černý pepř podle chuti
  • slunečnicový olej podle chuti

smažení cibule na oleji

Příprava kuřecího masa v rajčatové omáčce

Poté, co si nachystáte všechny suroviny, můžete se rovnou pustit do práce. Nejprve si vezměte cibuli, oloupejte ji a poté ji nakrájejte nadrobno. Následně si připravte pánev nebo jinou vhodnou nádobu, do které dejte olej, rozehřejte jej a přidejte na něj cibuli. Tu začněte smažit do doby, dokud nezezlátne. Poté přidejte i nasekaný česnek nebo prolisovaný.

nakrájené kuřecí maso na nudličky

Zpracujte kuřecí maso

Zatímco se vám bude smažit cibule a česnek, můžete si zatím vyndat z lednice kuřecí maso, rozbalit jej a jednotlivé kousky umýt pod tekoucí vodou. Poté si z kuřecího masa okrájejte bílé kousky nebo to, co nemáte rádi a následně maso nakrájejte na tenké nudličky. Jakmile budete mít dokrájeno, můžete maso přidat do pánve k cibuli a česneku.

rajčatová omáčka ve skle

Ochuťte kuřecí maso a zbytek surovin

Nyní je čas na to, abyste kuřecí maso důkladně osmažili a můžete jej také osolit a opepřit podle vašich chutí. Až budete mít dojem, že je kuřecí maso hotové, můžete sáhnout po rajčatové omáčce a přilít ji do pánve k masu a cibuli. Všechny suroviny poté vařte ještě dalších 10 minut, aby se omáčka hezky prohřála a spojily se všechny chutě.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*