Stop nechtěným šedinám: Těmito prostředky, dostupných pro všechny, se jich zbavíte z pohodlí domova raz dva!

Fotografie: Canva

Díky těmto 5 prostředkům se v pohodlí domova zbavíte šedivých vlasů jednou pro vždy. Opravdu to vyzkoušejte, funguje to.

Šedé vlasy jsou bohužel problémem, se kterým se jednoho dne setká naprosto každý, ať už žena nebo muž. Ale především ženy se s tímto problémem hodně trápí. Proto často navštěvují kadeřníka, aby jim jejich šedé vlasy co nejlépe zamaskoval. Ale věděli jste o tom, že existují přípravky, díky kterým se šedivých vlasů zbavíte i z pohodlí vašeho domova? Vyzkoušejte je!

1) Amla a Henna

Budete potřebovat pouze 3 lžičky prášku Alma, šálek pasty z čerstvé henny, lžičku mleté kávy, rukavice a štětec. Nejprve si všechny ingredience smíchejte. Měla by vám vzniknout hladká pasta. Naneste si rukavice a pomocí štětce tuto pastu naneste na vaše vlasy. Nechte působit asi hodinu, zkrátka dokud pasta neuschne. Opláchněte šamponem a opakujte jednou za měsíc.

2) Černý čaj

Potřebujete 1 šálek vody a 2 čajové lžičky lístků černého čaje. Lístky si uvařte v šálku vody, nechte pár minut louhovat a poté nechte tento roztok vychladnout. Naneste na vlasy a nechte působit asi 1 hodinu. Poté opláchněte, ale bez šamponu. Opakujte tuto proceduru každé dva týdny. Černý čaj totiž ztmavuje barvu vlasů.

Fotografie: Pexels

3) Šalvěj

Potřebujete 2 šálky vody a hrst lístků šalvěje. Listy povařte ve vodě, nechte pár minut louhovat a poté nechte vychladnout. Naneste na vlasy a nechtě působit asi 2 hodiny. Poté klasicky omyjte šamponem a opakujte jednou týdně. Listy šalvěje jsou velmi účinné v boji proti šedým vlasům. Obnovují totiž přirozenou barvu vlasů.

4) Bramborová slupka

Potřebujete bramborové slupky z 5-6 brambor a 2 hrnky vody. Slupky vařte ve vodě, dokud nezískáte mírně hustý roztok. Nechte vychladnout, sceďte a umyjte si tímto roztokem vlasy. Opakujte tento krok klidně i 2x týdně. Škrobový roztok pomáhá maskovat šedivé vlasy.

Fotografie: Pexels

5) Černá káva

Budete potřebovat silnou kávu. Tu si klasicky uvařte a nechte vychladnout. Poté tuto kávu nalijte na vlasy a udělejte si masáž hlavy. Nechte kávu působit asi 20 minut a poté si vlasy umyjte. Ale neoplachujte je šamponem. Opakujte asi dvakrát týdně. Není to sice trvalé řešení šedých vlasů, ale když tento krok budete opakovat, budou méně viditelné.