Smrt dítěte zdrtí každého. Žena to zvládla jen díky sestřičce v nemocnici

Smrt dítěte zasáhne každého. Nikdo ani vteřinu nepřemýšlí nad tím, že by se něco podobného mohlo stát. O to více je to šokující. Stejné to bylo i v případě mladé maminky, který se spolu se svým partnerem pokoušela o dítě. Delší dobu se jim to nedařilo, ale potom se na ně přece jenom usmálo štěstí. Oba se těšili z každého nastávajícího dne.

Vše podle plánu

Těhotenství se vyvíjelo přesně tak, jak mělo. Žena chodila na pravidelná vyšetření a lékař byl vždy spokojen jak z polohy dítěte, tak i z toho, že je zdravé a že se vyvíjí, jak má. Když prozradil, že se bude jednat o holčičku, byla maminka štěstím bez sebe. A už se nemohla dočkat porodu, při kterém na svět přivede nový život.

Porod se blížil

Pomyslný den D se blížil a žena už očekávala, že to velmi brzy přijde. Když před porodem navštívila nemocnici a proběhlo poslední vyšetření, dozvěděla se zdrcující zprávu, které nemohla uvěřit. Její dcera, kterou měla porodit, bohužel již nežije. Žena potratila a její děťátko bylo mrtvé. Pro lékaře nebylo snadné to ženě říci a ani ona nebyla dlouho schopná danou informaci vstřebat.

Myslela na smrt

Nechápala, proč se to stalo a proč zrovna jí. Hlavou jí běhaly myšlenky bezmoci a také představy o tom, že se zabije a svůj život také ukončí. To proto, že podle ní už neměl smysl. Naštěstí tu ještě byla zdravotní sestřička.

Přišla za ní, když jí bylo nejhůře

Po několika dnech se psychický stav ženy zlepšil, a tak se rozhodla napsat dopis, který adresovala nejenom nemocnici, ale také ho zveřejnila na sociálních sítích. Ten chválil zdravotní sestru, která projevila ohromnou dávku empatie, trávila s ní čas a pomohla jí, když jí bylo nejhůře. V dopise zmínila, že jenom díky ní sama nespáchala sebevraždu. Její dopis upozornil na jeden důležitý fakt, na který mnohdy zapomínáme. Zdravotní sestry nemají v nemocnicích jenom své klasické zdravotní povinnosti, ale jsou i jakýmsi strážným andělem, který pomáhá lidem, když je jim nejhůře.