Publikum považovalo sourozenecký pár tanečníků za špatný vtip. Jejich profesionální výstup však všechny dostal do kolen

Fotografie: Depositphotos

Mladý sourozenecký taneční pár vchází na parket a publikum za pár vteřin čeká nevídaná podívaná. Jejich podání swingu je neuvěřitelné a je výsledkem těžké dřiny.

Swing je jazzový styl, který se do širokého povědomí začal dostávat koncem 20. let minulého století. V průběhu 30. a 40. let se ukázal jako velice populární a čím dál tím více se hrál v klubech, na ulicích, dokonce se začal objevovat i na tanečních soutěžích v podobě tance.

Swing vyžadoval tvrdou dřinu

Jako všechny taneční styly, i swing vyžaduje těžkou dřinu. Jeho náročnost spočívá především v tom, že potřebujete hodně fyzické síly a zároveň musíte ovládat měkkost některých swingových kroků, což znamená, že tanečníci musí skvěle ovládat své tělo a disponovat nejen dobrou fyzickou zdatností, ale i citem. I v současné době je swingový tanec stále živý díky aktivním tanečníkům a skupinám, jež předávají své zkušenosti dalším generacím.

Důkazem toho jsou Jack a Jasmine Willisovi, kteří tančili ve věkové kategorii 6–13 let v soutěži Young America. Jsou prostě neuvěřitelní. Swing je velice živý a společenský tanec s mnoha otočkami. Spoustu mladých by mohla odradit jeho náročnost i pocit, že swing přísluší spíše starším věkovým kategoriím, ale opak je pravdou. Swing je velice nadčasový, je to úžasný styl, který přitahuje čím dál tím více mladých jedinců.

Přesnost a styl pohybu

Jack a Jasmine tančí o něco pomalejším tempem ve srovnání s obvyklým stylem s vysokou energií, která je obvykle s tancem spojena. Ale podívejte se, jak tito 2 naprosto omračují svým tanečním výkonem publikum i porotu. Pohybují se s neuvěřitelnou elegancí, provádějí komplikované pohyby s přesností a stylem. V jejich podání se zdá, jako kdyby se narodili se swingem v krvi.

19letá dívka ohromila porotu svým pěveckým talentem. Vášnivý potlesk publika je třešničkou na dortu

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]