Svalové křeče trápí velké množství lidí. Ulevte si od nich díky osvědčeným postupům

Fotografie: Freepik

Čas od času mohou svalové křeče postihnout každého. Obvykle k tomu vede minerální nerovnováha v krvi, nebo celkové přetížení organismu, například po intenzivním sportu. Zejména po zvýšeném pocení se křeče mohou vyskytovat. Nejčastějším místem jejich vzniku bývají lýtka. Jaké metody pomohou k eliminaci těchto nepříjemných příznaků?

Zaměřte se na svůj jídelníček

Křeče ve svalech primárně vznikají proto, že v krvi nastala nerovnováha důležitých minerálních látek. Mezi ty můžeme zařadit hlavně hořčík a draslík. Co se týká doplnění hořčíku, můžete vsadit buď na preparáty z lékárny, tj. doplňky stravy, nebo jednoduše zařadíte do svého jídelníčku tyto potraviny a pochutiny: kakao, sušené ovoce, hrášek, avokádo, hlávkový salát, růžičkovou kapustu, špenát, petržel, celozrnnou rýži a banány. Draslík zase doplní následující suroviny: rajčata, banány, pšeničné klíčky, sušené ovoce, rebarbora, nebo meloun.

Fotografie: Getty Images

Přírodní preparáty, které pomohou doplnit minerály a uvolní křeče

Pokud se chcete zbavit nepříjemných křečí ve svalech, můžete vyzkoušet i přírodní preparáty, které jsou volně prodejné v lékárnách, nebo obchodech s bylinkami. Zde je výčet produktů:

Tinktura z kaliny obecné

Kalina je keř, který oplývá léčivými vlastnostmi. Zakoupit si můžete tinkturu, která zabírá nejen na svalové křeče. Vhodná je i při bolestivé menstruaci, žaludečních potížích, nebo při nachlazení. Používejte jednu lžičku tinktury a rozpusťte ve sklenici vody. Popíjejte 3x denně.

Extrakt z opuncie

Tato rostlina celkově zlepšuje prokrvení těla, proto je účinná i na křeče. Konzumujte denně asi 7 až 11 mililitrů extraktu.

Bylinné kapky z růže

Jsou skvělým přípravkem, který uvolní svalstvo, pomůže proti bolestem, křečím a dokáže normalizovat i krevní tlak.

Fotografie: Pixabay

Vyzkoušejte studenou sprchu a protahovací cviky

Proti svalovým křečím by měla zafungovat i studená sprcha. Dolní končetiny sprchujte v oblasti od kolena dolů. Pak nohy otírejte hrubším ručníkem, který zajistí lepší prokrvení.

Před a po studené koupeli provádějte rovněž protahovací cvičení, které svaly uvolní. Tím podpoříte také krevní oběh. Ideální jsou proti křečím ve svalech i intenzivní masáže nohou, které si můžete provádět sami, nebo si zajděte k masérovi, či fyzioterapeutovi.

Fotografie: Pixabay

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]