Tajná přísada do bramborové kaše: Změní celou chuť. Odteď bude fenomenální a každý ji vychválí do nebes

kaše v hrnci

Někteří lidé bramborovou kaši milují. Pokud do této skupiny patříte i vy, tak vás jistě potěší, že ji můžete ještě vylepšit jednoduchým trikem.

Bramborová kaše patří mezi velmi oblíbená jídla dětí, ale i mnoha dospělých lidí. Jen málo osob ale umí bramborovou kaši připravit opravdu výbornou. Pokud byste se chtěli naučit fenomenální bramborovou kaši, po které se jen zapráší, rychle zapomeňte na ty ze sáčku, ale rovnou sáhněte po opravdových bramborách a tajných ingrediencích, které kaši zdokonalí.

Bramborová kaše se hodí k mnoha pokrmům

Nejčastěji si lidé dopřávají bramborovou kaši s kuřecím řízkem nebo s pokrmem, který byl předtím obalen ve strouhance a usmažen. Dopřát si ji ale můžete i k jídlům, která nebyla smažená. Díky tomu, že si ji lze dát téměř k jakémukoliv masu nebo jiné surovině, si ji lidé dopřávají velice často. Pokud byste chtěli bramborovou kaši ještě o něco více vylepšit, použijte tajnou ingredienci.

Postup přípravy bramborové kaše

Na bramborovou kaši se hodí nejlépe brambory typu C, protože obsahují hodně škrobu. Jakmile se tedy budete chystat dělat bramborovou kaši, použijte brambory typu C, které také stojí za lepší bramborovou kaší. Brambory neloupejte ani nekrájejte, ale jednoduše je uvařte klasickým způsobem ve slupce.

kaše

Nepoužívejte ruční mixér

Většina lidí by po dovaření brambor sáhla rovnou po ručním mixéru. Pokud ale chcete mít opravdu vynikající kaši, nikdy brambory nemíchejte, ale použijte mačkadlo na šťouchané brambory. Jakmile se vám povede brambory trochu rozmačkat, přidejte k nim trochu másla a mléka. Poté vše šlehejte metličkou, dokud nevznikne krásně hladká kaše.

Tajná ingredience udělá bramborovou kaši dokonalou

I když by se mohlo zdát, že bramborová kaše už je hotová, nyní přichází na řadu použití tajné ingredience, která vše změní. Aby byla kaše opravdu výtečná jako od babičky, přidejte do kaše sýr. Nebojte se použít nastrouhaný strouhaný ementál, parmazán, kozí sýr nebo takový sýr, který je vaším nejoblíbenějším.

netradiční kaše

Tak trochu netradiční kaše

Když už znáte tajný trik, jak udělat skvělou bramborovou kaši, možná by se vám hodilo i pár netradičních receptů, až vás klasická kaše omrzí. Zkuste si například bramborovou kaši s mrkví. Stačí uvařit několik mrkví a brambor. Poté vše dohromady rozmixujte na konzistenci kaše, a nakonec přidejte kmín nebo kari. Přidat můžete i nasekaný čerstvý koriandr, trochu medu nebo pomerančovou šťávu.