Toxické osoby jsou možná i ve vaší blízkosti. Poznejte je a zbavte se jich

Víte, že se kolem vás mohou nacházet takzvané toxické osoby? Poradíme vám, jak je poznat, a hlavně jak se jich zbavit. Možná to netušíte, ale nepřinášejí do vašeho života nic dobrého. Právě naopak. Dokonce vám mohou i ubližovat a váš život doslova kazit. Pokud někoho takového ve svém okolí máte, obraťte se k němu zády.

Zneužívají důvěru

Toxické osoby velmi často zneužijí vaši důvěru. Když něco potřebují, jsou milí, ale jakmile splníte jejich požadavek, klidně vás začnou pomlouvat za zády. A když něco opět potřebují, jsou jako vyměnění. Mají podivné techniky svého chování, umí také dobře manipulovat, a tak často dosáhnou svého. Raději se s nimi rozlučte a pokud něco chtějí, odmítejte je.

Objeví se jen když něco potřebují

Jistě to znáte. Roky jste o někom neslyšeli a on se vám najednou ozve. A tváří se jako největší kamarád, se kterým jste se viděli včera. I to je jasný ukazatel že jste v blízkosti toxické osoby. Proto se snažte kontakt minimalizovat, jelikož důvodem toho že vám daný člověk zavolal je to, že něco potřebuje. Poradit, něco udělat, převézt, pohlídat, nebo půjčit peníze. když jim vyhovíte, tak zmizí.

Jsou dokonalí

Toxické osoby jsou i takové, které působí na první pohled dokonale. Snaží se vystupovat jako zcela bezchybní jedinci, kteří nikdy nic neudělají špatně. A když ano, svedou to na druhé. Třeba na vás. Tak vám mohou způsobit v lepším případě pocity viny, v tom horším i řadu dalších problémů. To může negativně ovlivnit vaše sebevědomí. Proto pozor.

Stále kritizují

Poznáte je také podle toho, že stále kritizují. Nejenom vás, ale cokoliv. V tu chvíli na vás přenášejí svou negativní náladu. Začnete mít pocit, že vše kolem vás je špatné, že vše kolem vás nestojí za nic, váš život je k ničemu a vše se proti vám staví. Přitom to není pravda. Pouze vás ovlivňují negativní toxické osoby.

Jsou agresivní a žárliví

Toxickou osobou může být klidně o váš partner, nebo partnerka. A to rozhodně není dobře. Žárlivé scény, sledování, velká agrese, nebo dokonce také fyzické a psychické ubližování. Opravdu zde není důvod s někým takovým, jakkoliv dlouho setrvávat. Nebuďte jeho otrokem a osamostatněte se.

Naučte se k nim správně chovat

Umí dobře manipulovat a dosáhnout svého. To si pamatujte. Proto je třeba mít sebevědomí, svůj názor a za ním si stát. Neučte se jim říkat ne. Jedině tak vás nebudou využívat. Stanovte si jasná pravidla vašeho chování a jednání a nikdy je nepřekročte. Také nezapomínejte na to, že žijete svůj život a podle toho jednejte. Buďte trpěliví, nebuďte agresivní a raději argumentujte, což toxického člověka vždy dokonale odzbrojí.

Díky těmto technikám nejenom nebudete jejich loutkou, ale docílíte také toho, že si začnou vybírat někoho jiného. Někoho slabšího, koho budou moci zmanipulovat. A vy tak budete nadále v pohodě.