Učitel s rakovinou dostal tu nejhorší možnou zprávu. Před jeho domem se objevilo 400 studentů, aby mu zazpívali

Fotografie: Ben Skála, Benfoto / Creative Commons / Attribution 2.0

Středoškolský učitel, který bojoval s rakovinou, zemřel jen několik dní poté, co se před jeho domem objevilo 400 studentů, aby mu zazpívali.

Od roku 2008 vyučoval tento učitel na střední škole. Později mu však byla diagnostikována agresivní forma rakoviny a jeho stav se rapidně zhoršil. Lékaři mu dali do ruky takzvaný rozsudek smrti a oznámili mu, že brzy zemře. Poté co se dozvěděli o bolesti, kterou prožíval, se zaměstnanci a studenti rozhodli všeho nechat a jít k panu učiteli domů, aby mu ukázali, jak moc pro ně znamená.

Chtěli pro učitele udělat něco speciálního

Ben Ellis byl učitelem na křesťanské škole Christ Presbyterian Academy v Nashvillu. V roce 2015 dostal rakovinu a v jeho okolí bylo mnoho lidí, kteří kvůli tomu hluboce truchlili. Navzdory různým léčbám Ben nadále navštěvoval školu, jak jen mohl. Bohužel v roce 2016 dostal chmurnou zprávu, že už nemá dlouho žít. Když slovo dalo slovo, škola a studenti chtěli pro svého milovaného učitele udělat něco speciálního.

Skupina 400 studentů z nashvillské Christ Presbyterian Academy se však objevila před domem rakovinou postiženého učitele, aby mu zazpívala písně k uctění, když už nemohl učit. Učitel pracoval ještě těsně před svou smrtí, i během chemoterapie a ozařování, protože mu, dle jeho slov, pobyt v práci pomáhal s rakovinou bojovat. Poté, co se před jeho domem objevili studenti, pan Ellis nedokázal skrýt slzy radosti, když mu děti zpívaly dojemnou píseň. Netušily však, že ho tak brzy ztratí. Zemřel pouhých 10 dní poté.

Plný naděje a míru

Video, které bylo natočeno, bylo zhlédnuto milionkrát a sdílela ho dokonce i hvězda country hudby Tim McGraw. V reakci na jeho sdílení poděkoval otec pana Ellise Bob a řekl: „Ben je můj syn. Svou službou a učením pozitivně ovlivnil bezpočet stovek životů přímo a mnoho tisíc nepřímo.“ Jeden z rodičů ze školy vzdal panu Ellisovi před jeho smrtí hold a napsal, že byl „definicí učitele, vzorem a služebníkem“. Napsal dětem dopis, ve kterém jim říká, že si je teď ještě jistější, že Bůh je dobrý a je s námi.

Ve videu, které zveřejnil hudebník Tim McGraw, je vidět, jak učitel zpívá spolu se studenty shromážděnými za jeho oknem píseň Duchu svatý, jsi zde vítán. Podívejte se na dojemné video a sdílejte tento krásný příběh.

Zdroj: abcNews