Ve škole byli zamilovaná dvojka, pak se jejich cesty rozešly. Když se po 60 letech opět setkali, hned věděli, co musí udělat

Fotografie: Freepik

V roce 1956 byli Aneta a Bob studenty střední školy. Chodili spolu, a byli zamilovaní tak, jak jen to mladí lidé dokážou. Pak se ale jejich cesty rozešly.

Seznámili se neobvyklým způsobem. Aneta si pamatuje, jak sledovala Boba, který předával ve studovně svému kamarádovi nějaké poznámky. Bob se jí dávno líbil, ale myslela, že kouká po jiné spolužačce. Pak se ale oklikou dozvěděla, že je to právě ona, kdo Boba zajímá. a tak věhem školního roku 1955 – 1956 vznikla na Gar-Field High School ve Woodbridge ve Virginii školní láska jako trám.

V mládí jim to nevyšlo

„Byla to ta nejkrásnější dívka, jakou jsem kdy v životě viděl. Cítil jsem se jako blázen, byl jsem do ní absolutně zamilovaný. Byl to tenkrát nádherný rok,“ říká Bob. Pak přišlo léto a Aneta odjela s rodiči na dovolenou do Miami. Jak už to tak někdy bývá, během prázdnin se zamilovala. Aneta vzpomíná na začátek školy: „Stála jsem před skříňkou,  když ke mě přišel Bob. Roztáhl ruce a chtěl mě obejmout. Tenkrát jsem mu řekla, že jsem potkala někoho jiného a že už s ním nechci chodit. “

Bob zareagoval jako chlap. Řekl pouze „Dobře,“ ale uvnitř se cítil pod psa. Na poslední rok studia střední školy vzpomíná jako na nejtěžší. Byl totiž pořád do Anety zamilovaný a to, že svou milou vídal každý den, ale byla pro něj nedostupná, mu na náladě nepřidávalo.

Aneta také dneska lituje drsného způsobu, který pro rozchod použila, ale dospívající dívka to zkrátka vnímá jinak. Po ukončení střední školy se rozešli na celých šest desetiletí.

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné

Během následujících 63 let vedli oba šťastný život. Založili rodiny a vychovali své děti. Aneta se provdala za Johna Callahana, kvůli kterému se s Bobem rozešla. V roce 1959 se i Bob šťastně oženil s Diane. Přestože byli se svými partnery šťastní, nikdy nepřestali myslet a vzpomínat na svou školní lásku. Anety manžel v roce 2015 zemřel a Bob ovdověl v roce 2017, když jeho žena zemřela na rakovinu.

V roce 2018 onemocněl i Bob rakovinou krve. Po roce intenzivní léčby dostal od lékařů čas na oddych. Rozhodl se tedy zjistit, co se stalo s jeho dávnou láskou. Nakonec se mu podařilo najít Anetu na internetu a zjistil, že ovdověla. Netušil, že Aneta po něm pátrá už dva roky. Osud tomu chtěl, že se tito dva lidé znovu potkali v ten pravý čas. Zjistili, že jejich vzájemná láska stále trvá, a 19. října 2019 si řekli své ANO v Presbyteriánské kapli Central College ve Westerville v Ohiu.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]