Věci které starým zubním kartáčkem vyčistíte násobně lépe než čímkoliv jiným

Zubní kartáček je známý hlavně jako základní hygienická pomůcka k vyčištění chrupu. Používáme ho v podstatě jen ráno po probuzení a pak večer před ulehnutím do postele. Ti, co mají rovnátka, jsou pak nuceni kartáčky různých druhů používat ještě častěji. Zubních kartáčků je na trhu celá řada. Od těch s ultra měkkými štětinami, až po ty s ultra tvrdými štětinami.

V dnešní době jsou velice populární i elektronické zubní kartáčky, které lidem usnadní dost práce. Přesto však je mechanické čistění zubů stále dost rozšířené. Věděli jste ale, že zubní kartáček lze využít i na jiné praktické čistění, nejen na zuby?

Kartáčkem na ucpaný vlasový vysoušeč a zanesený suchý zip

Někdy se může stát, že váš fén přestane sloužit svému účelu, protože se do jeho větracího otvoru dostaly jakési nečistoty, či dokonce vaše vlasy, které vytvořili chuchvalce. Vysoušeč tak nefunguje, jak by měl, či vypověděl službu. Pak je nasnadě zkusit větrací prostor vyčistit a čím jiným, než zubním kartáčkem! Jde to velice účinně. Rovněž lze zubní kartáček použít i na nečistotami zanesený suchý zip, který kvůli tomu již přestal dobře lepit. Ideálně když použijete ten s tvrdšími štětinami.

Využitelnost v kuchyni i koupelně

Jestliže bojujete se zaschlými nečistotami na svém sporáku a nic nepomáhá, pak zkuste použít zubní kartáček. Když jím budete krouživými pohyby sporák drhnout, podaří se uplývající mastnotu odstranit. Podpořit čistění můžete i vhodným prostředkem.

Trápí vás snad zašedlé a zanesené spáry mezi obklady v koupelně? Pak pomůže zubní kartáček. Zřeďte si čtvrt šálku bělidla s asi třemi litry vody, kartáček do tekutiny poté namáčejte a spáry vyčistěte. Je to opravdu efektivní a rychlé.

Fotografie: Zen.yandex

Zubní kartáček jako pomocník v autě i při čištění špatně dostupných ploch

Děláte si těžkou hlavu s ulpívajícími drobky mezi sedačkami v autě? Pak je pomocí zubního kartáčku odstraňte a pak už jen vysajte a máte po starostech.

Stejně dobře kartáček poslouží jako pomůcka při odstraňování nečistot z hůře dostupných míst, například v záhybech vodovodní baterie. K vyčištění postačí pouze voda s mýdlem.

Fotografie: Zen.yandex

Kuchyňský dřez jako nový

Zubní kartáček skvěle pomůže i při odstraňování nečistot z kuchyňského dřezu. Bude pak vypadat jako nový. Postačí do něj nasypat čtvrt šálku jedlé sody, pak přelít teplým octem a kartáčkem celou plochu vydrhnout. Je to velice snadná metoda, jak se zbavit zašedlého vzhledu kuchyňského dřezu.

A když nebudete mít po ruce šetrnou drátěnku na pečící plech, z kterého nelze odstranit zbytky jídla, pak zkuste použít zubní kartáček, jistě také odvede dobrou práci. Až tyto vychytávky vyzkoušíte, rozšíříte tak praktičnost zubního kartáčku o mnoho dalších možností užití. Tato hygienická pomůcka je zkrátka k nezaplacení.

Fotografie: Zen.yandex

Úvodní Fotografie: Pixabay