Video zobrazuje chlapečka, jak krmí ptáčky. Laskavost dává naději

Fotografie: paulgear / Creative Commons / Attribution 3.0

Svět je plný maličkostí, které nakonec dělají tu největší radost. Ještě lepší je, když jsou takové situace plné radosti a laskavosti zachycené na video, aby se mohly skrze internet šířit dál.

Pravdou je, že drobné věci, které nestojí žádné peníze, nejvíce mění svět. Jednou z takových věcí je rozhodně laskavost. Má neuvěřitelnou moc. Důkazem toho je video, jež se objevilo na internetu a raketovou rychlostí sbírá zhlédnutí a sdílení. Na záběrech můžete vidět malého chlapce, jak láskyplně krmí skupinu ptáčků z misky pomocí tenkého dřívka. Video si získává srdce všech uživatelů internetu.

Laskavost dává naději

Záznam sdílel Vala Afshar na sociální síti Twitter. Přidal k němu popisek, jenž zní: „Laskavost dává naději těm, kteří si myslí, že jsou na tomto světě sami.“ Video ukazuje mladého chlapce, jak sedí na trávě a krmí skupinu ptáčků z misky pomocí dřevěné tyčky. Krásné na tom je, že ptáci působí velice klidně, jako kdyby je krmila jejich vlastní ptačí matka. Přijímají od chlapce potravu s naprostou důvěrou.

Video sbírá počet zhlédnutí

Od zveřejnění na internetu video nasbíralo 1,5 milionu zhlédnutí a několik reakcí od uživatelů. Jeden z nich napsal: „Roztomilý brouček! Krmení svých malých kamarádů! Velmi rozkošné!“ Další uvedl, že video je ztělesněním laskavosti, od chlapce je to velmi krásné, že ze své vlastní vůle krmí hladové ptactvo.

„Opravdová krása,“ vyjádřil se další. Všichni, kdo video viděli, chválí chlapcovu štědrost a zpravidla se vyjádřili tak, že by byli rádi, kdyby jejich děti a děti jejich dětí také dokázaly projevit takovou laskavost a vyjít do přírody a těšit se z maličkostí. Potom to budou předávat dále a dále, aby na světě bylo zase o něco lépe.

Obnovená víra v lidstvo

Taková videa jsou důležitá. Obnovují víru v lidstvo, že laskavost ještě nevymřela. Vždy by se mělo začít u dětí. Ukazovat jim, že vše kolem nich může být krásné, ale je třeba k takovému světu sám přispět. Šířit radost a laskavost kolem sebe.

Zdroj: NDTV

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]