Využití zavařovacích sklenic

Zavařovací sklenice zná asi každý a není nutné zmiňovat jejich funkci. Jenže mimo uskladnění chutných přesnídávek, kompotů a džemů lze zavařovací sklenice využít i jinak. Stále si však zachovají svůj původní záměr a to je všestranná praktičnost a ještě něco navíc.

Mohou nám posloužit totiž jako dekorativní předmět. Dnes vám představím několik nápadů, jak využít zavařovačky, které se třeba válí u vás ve sklepě. Starší děti se určitě mile rády za dlouhých chladných večerů pustí do výroby s vámi.

Osvětlení ze sklenic

Když prolétnete galerii obrázků na Google, trochu vám bude  líto, že nemáte nějakou starší chalupu. Osobně bych se hned pustila do výroby! Pokud však rovnou bydlíte někde v domečku a máte zbytek interiéru zařízen v podobném duchu, pak si nenechte ujít tento způsob osvětlení. Stejně tak lze využít zavařovacích sklenic někde na půdě či sklepě.

Stojan na příbory

Pokud bojujete ve vaší kuchyni s nedostatkem místa v šuplíku, můžete si zavařovačky přizdobit dle vlastní fantazie a použít je jako stojan na příbor. V takovém případě budete mít lžíce, vidličky i nože neustále po ruce. Stejně tak jestli máte doma mimo kuchyně jídelnu, můžete si vytvořit tyto praktické i dekorativní pomocníky. Odpadne vám neustálé chození do kuchyně a nádobí budete mít hezky po ruce.

Originální vázičky

S trochou barev – já nejraději používám akrylové, můžete vyrobit hezké vázičky na polici, okenní parapet nebo stůl. Barvy zvolíte takové, aby hezky ladily se zbytkem interiéru. Květinová dekorace byla, je a bude vždy úžasná.

Romantika na večer

Stačí čajové nebo jiné obyčejné svíčky a z klasických zavařovaček se může rázem stát hezký svícen, který přispěje k romantické atmosféře. Zdobit se dá prakticky čímkoliv a dovnitř jako podklad můžete nasypat písek, zrnka barevné rýže, kávová zrna a cokoliv jiného.

Rychlý úklid

Stačí natřít pouze víčka zavařovaček různými barvami a přilepit plastová zvířátka, kytičky, domečky a jiné drobnosti. Ty přemalujete stejnou nebo jinou barvou, jak se vám bude líbit. Takto budou mít děti v mžiku ukryté perličky, pastelky, fixy, autíčka a jiné drobné hračky. Stejným způsobem můžete vytvořit dózy na cokoliv jiného, co stále nenašlo své místo.

Obrázek: pixabay.com