Hasiči podobný výjezd za svou kariéru nikdy nezažili. Nález v dešťové kanalizaci jim vehnal slzy do očí

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Podívejte se na fotografie ze záchrany malých kačenek. Ty uvízly v dešťové kanalizaci. Bez pomoci těchto dobrovolných hasičů by nedopadly dobře.

Práce hasičů bývá opravdu velmi pestrá a není jen o hašení požárů. Někdy je potřeba pomoci i zvířeti, které se dostalo do situace, v níž si neumí poradit. Deník UPI tak upozornil na opravdu kuriózní záchranu malých kačenek, které se z neznámých příčin dostaly do dešťové kanalizace. Ačkoliv nic podobného nikdy neřešili, poradili si opět na výbornou.

Hasiči vyjížděli k neobvyklému zásahu

Dobrovolní hasiči z amerického města Quarryville měli minulý týden plné ruce práce. Dostali totiž hlášení, že se na ulici West 4th Street nachází v dešťové kanalizaci malé kačenky. Jednotka hasičů ihned dorazila na místo a pustila se do jejich záchrany. Fotografie z celého zásahu pak zveřejnili na svém instagramovém účtu.

Nejprve bylo potřeba zvednout těžkou mříž kanálu. Pak už se jeden z hasičů spouští dolů do kanálu, aby uvízlým kačenkám pomohl. Ostatní čekají, až jim bude moci zatoulaná mláďata podat. Nakonec tu byli celkem čtyři vyděšení opeřenci, kteří putovali do připravené krabice. Zdálo se, že mláďata nejsou zraněná. Chyběla jim však maminka, jež nebyla nikde v dohledu.

Ranní procházka po pláži se změnila v tragédii. Mladý pár udělal tuto osudovou chybu

Kačenky budou puštěny do volné přírody

Krabice s kačenkami se chopil jeden z místních obyvatel a všechny je odvezl do rehabilitačního centra. Tady byla mláďata vyšetřena. Až se pracovníci ujistí, že jsou schopna samostatného života, budou vypuštěna zpět do volné přírody. Jak se kačenky do dešťové kanalizace dostaly a jak si jich vůbec někdo všimnul, to hasiči neuvedli.

Ačkoliv se rozhodně nejedná o žádné obvyklé hlášení, hasiči neváhali a s nezvyklou situací si poradili na jedničku. Vedení hasičů tak zdůraznilo, že dobrovolníci z Quarryville jsou opravdu připraveni na různorodé situace a dokáží si poradit s pestrými výzvami, které tato práce přináší. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jinou neobvyklou záchranu zvířete. Pes se zaseknul v základech domu. Hasiči museli použít vyhledávací zařízení.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*