Kamera v autě zachytila nepřijatelné chování chodců. Z těchto záběrů doslova běhá mráz po zádech

Fotografie: Almanta / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

O tom, že na silnicích není bezpečno, se snaží veřejnost informovat různé zdroje. Existují ale i situace, kdy za nebezpečnou situaci nemohou řidiči, ale naopak chodci.

Člověk by si měl při přecházení silnice dávat pozor, to je skutečnost, kterou učíme už malé děti. Občas se ale stane, že je tato informace ignorována. Pokud se při přechodu frekventované silnice dostatečně nerozhlédnete, následky mohou být opravdu fatální. Ani řidič automobilu totiž nemůže předvídat a tak se neopatrní chodci snadno mohou dostat do nebezpečné situace.

Nepozornost může způsobit nebezpečnou situaci

Kamera v autě je velmi rozšířeným trendem, díky ní se v případě potřeby dá velmi snadno dokázat, kdo je viníkem nehody. Mnohdy ale dokáže autokamera zachytit i jiné nebezpečné události, například nevhodné chování chodců. Tak se tomu stalo i v případě, na který upozornil web Webniusy.

Právě videa z aut jsou v poslední době velmi oblíbená a jsou velkým varováním pro všechny účastníky veřejné dopravy. Na takové situace se soustředí a upozorňuje youtubový kanál Stop Cham, kde najdeme velké množství záznamů z kamer auta. Mezi jeden takový se řadí i chodci na přechodu, kteří doslova vběhnout pod jedoucí automobil.

Obzvláště během zimy je dobré mít se na pozoru

Video, které zachycuje dva chodce na silnici, je doslova pobuřující. Oba dva vběhnou do silnice bez ohledu na to, že jim na semaforech svítí červená. Ani jeden z nich se nerozhlédne a ani jeden z nich nebere ohled na to, že je kolem nasněženo a silnice je namrzlá. Jedná se o velmi nebezpečnou a pro řidiče těžko zvládnutelnou situaci.

Stařenku v nesnázích zahlédli motorkáři. Chování jednoho z nich namíchlo zbylé účastníky provozu

Nejedná se ale o jediný případ nebezpečného chování na silnici. V minulých příspěvcích jsme čtenáře SvětuKreativity informovali o podobném nebezpečném chování při přechodu přes silnici. Do nebezpečné situace se dostala matka s dcerou, ale i dvě děti, které zachránil neznámý muž. Nejen řidiči, ale i chodci by během zimy měli změnit své chování a přizpůsobit jej povětrnostním podmínkám.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]