Máslo, cukr, mouka a nic víc: Klíčem pro dokonalou křehkost lahodných sušenek jsou správné poměry

Sušenky patří mezi velmi oblíbené sladkosti veliké spousty lidí. S pomocí tohoto jednoduchého receptu se naučíte, jak si takové lahodné sušenky vyrobit i v pohodlí vlastního domova.

Nejen děti mají v oblibě mezi sladkostmi také obyčejné sušenky. V dnešní době se však nákup této laskominy může někdy i velice prodražit. Není proto od věci najít nějakou alternativu, díky které můžete dětem sušenky vyrobit. Díky tomuto jednoduchému receptu vám budou stačit pouze 3 ingredience a připravíte neuvěřitelné sladké potěšení.

Co budete potřebovat

  • 3 / 4 hrnku másla
  • 1 / 2 hrnku cukru
  • 2 a 1/4 šálku mouky

Připravte si těsto

Vezměte si misku a dejte do ní máslo. Pomocí mixéru jej začněte šlehat a během šlehání postupně přidávejte cukr. Jakmile se vám tyto dvě ingredience pomocí šlehání spojí dohromady, tak ještě chvíli šlehejte. Následně přidejte do misky také mouku a ještě nechte mixér chvíli zapnutý. Poté jej vypněte, vysypejte si výsledné sypké těsto na pracovní plochu a hnětením jej dokončete.

Vytvarujte tvar sušenek

Těsto následně vytvarujte do takového dlouhého obdélníku. Pracovní plochu poté lehce posypejte cukrem a těsto v něm obalte. Následně jej opatrně zabalte do potravinářské fólie a dejte na 30 minut do mrazáku. Po uplynutí této doby těsto z mrazáku vyjměte a vyndejte z potravinářské fólie. Poté těsto nakrájejte na přibližně 1 cm široké kousky, které by měly mít tvar čtverečku.

Sušenky dejte péct

Rozehřejte si troubu na 180 °C. Plech vystelte pečícím papírem a postupně na něj vyskládejte jednotlivé sušenky. Následně plech dejte do trouby a pečte asi 20 minut, dokud sušenky nezačnou mít zlatavou barvu. Poté plech z trouby vyjměte a máte hotovo. Sušenky si můžete dát do nějaké uzavíratelné nádoby a sáhnout po nich kdykoliv, když budete mít chuť.

cukrářské piškoty

Domácí piškoty jako od profesionálního cukráře! Jednoduché, cenově dostupné a chutné tak, že se budete olizovat až za ušima

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]