Máte v kůlně několik starých dveří a nevíte, co s nimi? Inspirujte se, jak je kreativním způsobem využít

Transformace vašich starých dveří do něčeho nového a pěkného je nejen užitečná, ale také vám ušetří peníze. Přinášíme vám zajímavé tipy, jak změnit své staré dveře v něco naprosto originálního. Použít je můžete de facto úplně všude. Jak v interiéru, tak exteriéru. Věříme, že si něco vyberete, případně vás u tohoto příspěvku napadnou i další možnosti.

Kryté venkovní posezení

Pokud se vám nasbírá dveří více, můžete je použít k výrobě venkovního krytého posezení. Stačí k sobě dveře připevnit, instalovat je i jako střechu a na tu pak ještě připevnit střešní plech. A romantické posezení máte na světě.

Soukromí na zahradě

Staré dveře můžete použít k vytvoření soukromí na vaší zahradě. Splní tak hned dvě funkce – originální dekoraci a vy zůstanete v soukromí uchránění od zvědavých pohledů. Samozřejmě je můžete nabarvit jednou barvou nebo úmyslně nechat rozdílné a dále ještě ozdobit dle vlastní fantazie.

Zahradní bouda

Z dveří můžete podstavit na vaší zahradě i kůlnu/boudu. Ta se vždy hodí. A tato je opravdu velmi roztomilá, nemyslíte?

Knihovna

Jedná se o jednoduchý projekt, který zvládne každý kutil. Případně místo knih můžete vystavit stylové dekorace nebo použít v kuchyni na mlýnek, vystavení nádobí, kořenek.

Odkládací předsíňový stoleček

Stačí, když k nějakému stolečku s šuplíky připevníte ze zadní strany dveře, sladíte do jedné celistvé barvy a přimontujete polici a háčky na zavěšení.

Občerstvovací stanice

Tento úžasný projekt se hodí jak do interiéru, tak exteriéru. Samozřejmě nemusíte se držet striktně stejné podoby, můžete něco přidat, ubrat a vymyslet tak něco naprosto nového, originálního.

Houpačka

Houpačku vyrobenou ze dveří můžete umístit na zahradu, ale i na terasu nebo přední verandu.

Velký stůl

Stačí dveře upravit a připevnit k nim nohy a máte na světe prostorný jídelní stůl. Využití je opět na vás. Použít lze v altánku venku nebo v jídelně uvnitř domu.

Kuchyňský ostrůvek

Mimo jídelního stolu máme pro vás další úžasný tip, jak dveře využít. Vyrobte z nich kuchyňský ostrůvek a získejte tak více pracovního i úložného místa. Ostrůvek může sloužit i jako stůl, stačí přidat barové židle.

Dělič místnosti

Dveře můžete použít i jednoduše k předělení místností, namísto paravánu. Dveře se skleněnou výplní jsou v tomto případě ideální, protože nezabraňují přístupu denního světla.

Zrcadlo

Vyrobit z nich můžete i stylové zrcadlo do koupelny či předsíně.

Čelo postele

Staré dveře skvěle poslouží i jako čelo postele. Připevnit na ně můžete i osvětlení nebo poličku. Opět existuje mnoho projektů, kdy lidé použili staré dveře jako čelo postele.

Konferenční stolek

Tady to chce trochu řezání a montování, ale výsledek stojí za to.

Obrázky: new.smalljoys.tv