Mravenci v domácnosti jsou nepříjemností, nad níž lze vyzrát. Pomůže bělidlo, ocet, nebo borax

Hledáte efektivní způsob, jak se zbavit mravenců u vás doma? Vyzkoušejte tyto osvědčené postupy, které tyto nezvané hosty eliminují. V mnoha domácnostech se mravenci stávají velkým problémem. A nemusí se nutně jednat jenom o domácnosti, které mají problém s hygienou. Stačí pouze kousek něčeho sladkého na podlaze a pokud to mravenci ucítí, již si k vám domů najdou cestu. Stačí pouze drobná netěsnost mezi dveřmi a jsou tam, kde potřebují. A to ve velkém počtu. Jak se jich zbavit?

Za specializované přípravky není nutné utrácet

Řada lidí hledající řešení jak se zbavit mravenců jednoduše zamíří do nejbližší drogerie, kde pořídí speciální spreje, pasti nebo odpuzovače. Všechny tyto produkty mají jedno společné. Rozhodně nepatří k tomu nejlevnějšímu na našem trhu. Proto pro vás máme lepší a hlavně levnější postupy. Efektivity se bát nemusíte. Je stejná, ne-li lepší. Co tedy zabírá?

Borax

Jedná se o látku, kterou dnes koupíte v lékárně. Buď ve formě tablet, nebo ve formě prášku, který je pro vaše potřeby přece jenom vhodnější. Vaším cílem bude vytvořit směs, která vznikne ze 2 lžic cukru a 1 lžičky boraxu. K těmto sypkým látkám přidejte zhruba 0,5 dcl vlažné vody a obojí v ní rozpusťte. Nyní už stačí do tekutiny namočit několik odličovacích tamponů, nebo pár kousků vaty. Ty položte do míst, kde se mravenci vyskytují. Cukr je začne přitahovat, ale nevědí, že kromě něho se dostanou do kontaktu i s jedem, který je zahubí. Stejné postup opakujte i následující dny a problém s mravenci bude vyřešen.

Bělidlo

Druhým řešením, jak se zbavit mravenců, je použití bělidla. Pokud ho doma používáte k dokonalému vyprání prádla, odlijte si ho trošku a použijte ho jiným způsobem. A to právě na mravence. Unikátní je rozhodně jeho síla, jelikož mravenci při kontaktu s ním zemřou. Stačí trochu práškového bělidla smíchat s vodou a danou tekutinu následně nastříkat právě tam, kde se mravenci vyskytují. Stačí několik aplikací a bude s nimi konec. Pozor však na to, že bělidlem můžete poškodit některé části vaší domácnosti. Není příliš vhodné používat ho třeba na dřevěné a další citlivé materiály.

Ocet

Pokud se vám nechce do lékárny pro borax, nebo se obáváte použití bělidla, je tu ještě možnost číslo tři. Tedy varianta, kdy použijete ocet. Ten smíchejte s vodou v poměru 1:1. Následně přidejte také šťávu z citronu, a to především proto, abyste zamezili silnému zápachu v domácnosti. Octovou vodu následně pomocí rozprašovače aplikujte tam, kde se mravenci vyskytují. Stačí několikrát zopakovat a uvidíte, že jejich výskyt bude minulostí.

Důležitá je i prevence

Jak se zbavit mravenců, to již víte. Na závěr je dobré myslet i na určitou prevenci. Mravence láká hlavně sladká chuť a tak si dávejte pozor, zda si vaše dítko neodloží na zem bonbon nebo jinou laskominu, stejně jako hlídejte i to, zda na zemi nezůstávají skvrny od sladké limonády. To vše může mravence přitahovat. Dále dbejte na to, abyste jim pokud možno znemožnili přístupové cesty. Zavírejte dveře a myslete na jejich vhodné těsnění.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]