Nedbalost dokáže zabíjet. Mladá žena se stala obětí zcela zbytečné autonehody, kterou neměla šanci přežít

Fotografie: Freepik

Britští novináři v médiích zveřejnili velmi smutnou zprávu. Mladá dvaatřicetiletá žena se stala obětí autonehody kvůli svému smartphonu. Nevěnovala totiž pozornost řízení a přidávala na sociální síť zvanou Facebook příspěvek s oblíbenou písničkou. Smrt si pro ni přišla bezmála několik vteřin od okamžiku, kdy svůj text zveřejnila.

O život přišla žena zcela zbytečně

Telefon za volantem je v mnoha zemích zakázaný. Povolené je pouze handsfree, které umožňuje bedlivé sledování provozu na silnici. Ruce zkrátka musí být na volantu, aby řidič mohl včas zasáhnout při jakékoliv kolizi. I přesto, že jsou tyto předpisy jasně dané, mnoho řidičů jich nedbá a během jízdy telefonuje nebo píše SMS. A to byl případ i Britky Courtney Sanfordové, která si chtěla den zpříjemnit oblíbenou písničkou. Tu sdílela na Facebooku s přáteli. Bohužel si vybrala zcela nevhodný okamžik.

Fotografie: Freepik

Místo aby řídila, dívala se do svého smartphonu. V ten moment ztratila kontrolu nad vozem a narazila do nákladního vozu. Tragédie se stala necelou minutu po přidání jejího příspěvku na sociální sítě. Tato smrt byla zbytečná. Vyhasl mladý život kvůli neopatrnosti a rozptýlení.

Fotografie: Freepik

Vyšetřování policie a podrobnosti autonehody

Bezprostředně po nárazu do nákladního vozu se automobil mladé řidičky vznítil a následně spadl do nedalekého příkopu. Žena tak neměla šanci přežít, přestože nejela nijak rychle. Na tachometru měla kolem 72 km/h.

Ani přítomnost drog a alkoholu nebyla u zesnulé zjištěna. Policisté po vyšetřování zmínili ještě jeden důležitý fakt. Řidička neměla správně připevněný bezpečnostní pás. I to tedy mohlo hrát významnou roli při nehodě.

Fotografie: Freepik

Závislost na technologiích a sociálních sítích je problém

Z tohoto příběhu jednoznačně zamrazí. Jeden okamžik stál mladou ženu život. Naskýtá se zde otázka, proč mají lidé neustálou potřebu sdílet se svými bližními a okolím své aktuální pocity na sociálních sítích. K tomu se vyjádřila psycholožka Stephanie Bertholonová. Sdělila, že závislostí na smartphonech a jiných technologiích přibývá. A to nejen v Británii, ale i v jiných zemích světa.

Potřeba neustálé kontroly svého statusu na Facebooku, Twitteru, nebo třeba Instagramu může být neúnosná a zasáhne i do běžného života. Dotyčný se přestane koncentrovat a může právě dojít i k tak fatálním situacím, jako v tomto případě. Zpozorovanou závislost na mobilu, tabletu, internetu a sociálních sítích je tedy nutné co nejdříve řešit s odborníky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]