Nevšední způsoby, jak odstranit škrábance z brýlí. Zbavte se těchto nedostatků snadno a rychle

Fotografie: Freepik

Brýle jsou nepostradatelnou součástí mnoha lidí. Ať už vás trápí krátkozrakost, nebo dalekozrakost, jistě čas od času řešíte, čím nejlépe vyčistit brýlová sklíčka. Poradíme vám, jak povrch dokonale vyleštit a zahladit případné škrábance. Domácí vychytávky zaručeně pomohou.

Jak postupovat při čištění a zahlazení škrábanců na brýlových sklíčkách?

Nyní si pojďme konkrétně říct, jak se zbavíte nečistot a škrábanců na brýlích. Postupujte následovně:

  • Nejprve si řádně vyčistěte brýlová skla. Ideální k tomuto účelu bude hadřík z mikrovlákna a speciální čistící prostředek na brýle. Avšak použít lze i obyčejný bílý vinný ocet a bavlněnou tkaninu.
Fotografie: Freepik
  • Nyní se soustřeďte na vyhlazení škrábanců na sklíčkách. Ty je možné odstranit dvěma způsoby. První metoda je založená na použití zubní pasty. Tu rozetřete na skla pomocí jemného bavlněného hadříku, nechte chvíli působit, a pak jen opláchněte teplou vodou. Ke druhé metodě potřebujete vodu a jedlou sodu. Z obou ingrediencí vytvořte hustější pastu a tu natřete stejným způsobem na sklíčka, a nakonec omyjte tekoucí vlažnou vodou.
Fotografie: iStock
  • Čištění a zahlazování brýlových sklíček zakončete včelím voskem. Ten naneste v menším množství na celou plochu skel pomocí hadříku a vyleštěte.

Obecné tipy, které usnadní péči o brýle a tip na závěr

Pokud chcete předejít rychlému opotřebení brýlí, vyhněte se leštění sklíček pomocí papírových kapesníčků, nebo oblečením. K těmto účelům slouží výhradně speciální hadřík z mikrovlákna. Ten zpravidla prodejci v optikách dávají k produktům při koupi.

Také se vyvarujte vkládání brýlí do tašky bez pouzdra. Snadno se tak skla poškrábají o ostatní předměty. Vždy je ukládejte do pevného pouzdra k tomu určeného. Tento postup platí i v případě, že nosíte brýle pouze na čtení a odkládáte je na stolek nebo pohovku. Tím předejdete tomu, že je nechtěně zasednete a poškodíte.

Fotografie: Freepik

Pokud nejste trpěliví a chcete si neustálou péči o brýle ušetřit, zkuste kontaktní čočky. Ty vám v mnoha ohledech rozvážou ruce. Jsou praktické a nemusíte na ně v případě těch dlouhodobých neustále myslet.

Kromě jiného vaše oči i zvlhčí, jelikož jsou napuštěné speciálním roztokem. Konkrétní typ kontaktních čoček si nechte doporučit optikem. Neměly by rozhodně dřít v očích. Pro pohodlné nošení je tedy důležité nejen správné zvolení dioptrií, ale i zakřivení čoček.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]