Trvalá eliminace vrásek pomocí obličejové jógy: Vaše tvář se změní k nepoznání během 7 dní

První jemné vrásky se začínají tvořit už okolo pětadvaceti let. Je to ten vhodný čas pro řádnou péči o obličej, která obnáší používání vhodných krémů. Vyzkoušet je možné také cvičení obličejových svalů.

Se stárnutím se málokdo rád smiřuje. Většinou si každý přeje zůstat co nejdéle s mladistvým obličejem, na kterém není vidět postupující věk. Není to právě jednoduché docílit stavu, aby se vrásky netvořily. Kromě zevní péče a zdravé výživy to chce také dobře promasírovat svaly na obličeji. Čeho obličejovou jógou docílíte?

Zapomeňte na plastické operace

Cesta k věčnému mládí vede i přes ordinace plastických lékařů, kteří dokážou udělat nejen s obličejem hotové divy. Je pravda, že občas se nějaký ten zákrok nepovede na 100 %, což můžeme sledovat na příkladech některých celebrit. Ale člověk nesmí myslet hned na to nejhorší. Plastiky jsou moderní a stále využívané. Ale existuje i další možnost, jak získat zpět ztracené mládí. Jedná se o tzv. facebuilding neboli obličejovou jógu. Funguje tak, že udržuje elasticitu pokožky na obličeji, čímž mu dodává opět mladistvé kontury.

Začněte s dechovým cvičením

Před masáží pleti se nejprve věnujte cvičení s dechem. Vydechněte, pak se zhluboka nadechněte, zadržte na 5 sekund dech a poté velmi pomalu vydechujte. Toto opakujte třikrát. Celkově naladíte svůj organismu do klidu a můžete se začít věnovat masírování obličeje pomocí obličejové jógy.

Fotografie: Pixabay
  • Masáž čela: Toto cvičení uvolňuje svaly a připravuje obličej na další cvičení. Je třeba se přitom uvolnit, zavřít oči a zhluboka dýchat. Prostředníky pravé a levé ruky jemně klepejte na střed čela a masírujte ho až k začátku vlasové pokrývky. Masáž by měla trvat asi 2 minuty.
  • Zvednutí obočí: Dlaně položíte na obočí a zatlačíte směrem nahoru. Zhluboka se nadechněte a klidně vydechujte. Podívejte se směrem dolů a zároveň obočí tlačte nahoru. Opět se zhluboka nadechněte, několik sekund v poloze vytrvejte, až ucítíte, jak se vám svaly namáhají. Pomalu vydechujte a dlaně z obočí sejměte.
  • Cvičení se lžičkou: Zhluboka se nadechněte nosem a zadržte dech na dobu 5 sekund. Vydechněte. Našpulte rty a vložte rukojeť lžíce do úst. Držte ji pomocí rtů. Zvedněte lžíci nahoru, vydržte a spusťte ji dolů. Cvičení 10krát opakujte.
  • Foukání do balonku: Toto cvičení posiluje pokožku na obličeji a krku. Zhluboka se nadechněte nosem a foukněte do balonku. Tváře by se měly co nejvíce nafouknout. Opakujte 3krát a několik minut po jeho dokončení nehýbejte moc s obličejem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*