Přírodní způsob, který pomůže vyčistit cévy. Stačí použít dvě suroviny ze spíže

Fotografie: Freepik

Pokud máte vysokou hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi, zvyšuje se u vás riziko vzniku kardiovaskulárních chorob. Neznamená to, že se hned musíte začít dopovat prášky. Existuje velmi účinný přírodní způsob, jak snížit cholesterol a ulevit tak vašim cévám a srdci. Hlavními ingrediencemi tohoto účinného přírodního léku jsou citrón a česnek.

Zbavte se cholesterolu úpravou jídelníčku

Žádný lék na světě nebude fungovat, pokud současně neupravíte také svou životosprávu. Zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, obiloviny a přijímejte dostatek tekutin. Vyhněte se alkoholu a cigaretám. Navíc můžete použít přírodní lék, který sníží hladinu cholesterolu v krvi a odplaví z vašeho těla nebezpečné toxiny.

Fotografie: Freepik

Citrón a česnek jsou účinnou zbraní v boji proti vysokému cholesterolu

Lékař vám může předepsat několik druhů léků na snížení cholesterolu. Tyto léky mohou ale mít nepříjemné vedlejší účinky. Pokud si připravíte lék na cholesterol doma, nehrozí vám žádné vedlejší účinky. Navíc citrón a česnek jsou naprosto běžné potraviny, které máme většinou po ruce doma.

Pozitivní účinky citrónu

Citrón je zdrojem vitamínu C, E a B. Obsahuje také mangan, vápník, draslík, zinek a fosfor. Pomáhá detoxikovat tělo a zabraňuje ukládání cholesterolu v krvi, protože obsahuje rozpustnou vlákninu. Studie navíc prokázaly, že pravidelná konzumace citrónů po dobu nejméně 4 týdnů snižuje hladinu LDL cholesterolu a triglycerinů.

Fotografie: Pixabay

Pozitivní účinky česneku

Česnek je považován za přírodní antibiotikum. Česnek také pomáhá snižovat krevní tlak a reguluje zvýšenou hladinu cholesterolu v krvi. Lze jej také užívat k snížení hladiny cukru v krvi.

Fotografie: Pixabay

Recept na čištění tepen:

  • 4 citróny (limetky)
  • 4 stroužky česneku
  • 3 litry převařené minerální vody

Česnek nakrájejte na kousíčky a citrón na plátky. Zalijte teplou převařenou vodou a vlijte do sterilizované skleněné láhve. Po třech dnech tekutinu oceďte a pijte 50 ml před každým jídlem.

Fotografie: Pixabay

Tento lék není vhodný pro osoby s žaludečními vředy, pálením žáhy, dále pro osoby s porfyrií, krevními chorobami a lidem po prodělané operaci, protože má antikoagulační účinek.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]