Vícebarevné růže aneb originální dárek, který si můžete připravit v klidu doma

O růži se tvrdí, že je královnou mezi kytkami. Tak či onak patří k oblíbeným a nejčastěji nakupovaným kytkám. Růže mohou být různých barev – modré, žluté, bílé, růžové, červené. Ovšem pokud chcete někomu darovat pugét různobarevných růží, případně růží, kdy má jediná růže i několik barev, vyšlo by vás to poměrně draho. Víte, že barevné růže si můžete vytvořit i doma sami? Je libo zelenou, fialovou nebo dokonce vícebarevnou?

Postup na barvení růží

Pro výrobu duhových růží je zapotřebí, aby se jednalo o čerstvé kytky. V opačném případě nebudou absorbovat tolik vody a zbarvení nemusí být tak výrazné.

Stonek bílé růže se musí seříznout šikmo, to zabrání, aby rostlina dosedla na dno vázy, nemohla by pak pít tolik vody.

Jakmile máte připraveny růže a seříznuty stonky, je potřeba umístit kytky do jednotlivých váziček s obarvenou vodou. K barvení použijte potravinářské barvivo.

Pro luxusní květy s více než jednou barvou rozdělte spodní část stonku tak, abyste mohli mít tolik barev, kolik můžete vytvořit. Umístěte každý segment do jiného skla tak, aby seděl ve vlastní barvě. K zajištění toho, aby květina zůstala ve vzpřímené poloze, můžete použít lepící pásku.

Po 24 hodinách by růže měla mít barvu, kterou jste ji vybrali. Intenzita se může lišit v závislosti, jak silnou barvu jste namíchali, kolik vody růže vypila, v jaké kondici byla předtím, než jste ji do vody vložili apod.

Video ukázka barvení růží

Obrázky: wowamazing