Zbavte se problémů s afty jednou provždy. Pomůže aloe vera a další běžně dostupné věci

Fotografie: Freepik

Malé vřídky v ústech jsou někdy docela bolestivé a mohou být způsobeny buď žaludečními problémy, nebo horečkou. Obvykle se nacházejí na rtech, dásních nebo špičce jazyka, což postiženému způsobuje značné nepohodlí. Zjistěte, jak s těmito boláky bojovat pomocí jednoduchých a účinných domácích prostředků a jak jim do budoucna předcházet.

Pomůže ústní voda z aloe nebo roztoku soli

Bylina aloe vera má mnoho výhod a schopnost léčit poranění úst. Jak rostlinu použít? Není nic jednoduššího: stačí získat trochu šťávy obsažené v listech této rostliny. Vezměte list, rozlomte jej, vyjměte dužinu, tu smíchejte s vlažnou vodou. Tuto směs můžete použít jako ústní vodu.

Fotografie: Pixabay

Další možností je domácí ústní voda: naplňte sklenici do poloviny vodou, přidejte lžíci soli, další část hydrogenuhličitanu sodného a trochu peroxidu vodíku a vše promíchejte. Ústní vodu doporučujeme budete užívat čtyřikrát denně.

Rychlé a radikální řešení aneb sůl do rány nebo led

Toto řešení je určeno pro odvážné lidi, kteří ustojí pálení způsobené solí: trochu soli naneste přímo na infikovanou oblast. Mělo by to fungovat a přinést výsledek poměrně rychle, ale vyžaduje to odvahu!

Fotografie: Freepik

Led se používá ke snížení zánětu a znecitlivění citlivých oblastí, a proto se doporučuje právě pro tyto druhy situací. Pro zmírnění bolesti můžete dát led do čisté látky a umístit jej přímo na postiženou oblast.

Občasný problém v ústní dutině je v pořádku, pokud trvá dlouho, zpozorněte

Mějte na paměti, že tyto druhy poranění jsou velmi časté a ve většině případů zmizí po několika dnech. Pokud však vaše zranění trvá déle než 10 dní a stav se nemění, budete muset navštívit lékaře, protože by mohlo jít o rakovinu ústní dutiny.

Aby se zabránilo těmto druhům infekcí, je třeba dbát na důkladnou ústní hygienu a dbát na čištění zubů několikrát denně, pravidelné mytí úst, používání zubní nitě i mezizubních kartáčků, stejně jako pravidelnou návštěvu zubaře a dentální hygieny.

Fotografie: Pixabay

V neposlední řadě se důrazně doporučuje každý měsíc měnit zubní kartáček, aby se předešlo vředům i různým typům infekce. Pokud používáte zubní protézu, naučte se ji skladovat před spaním ve sklenici vody s několika kapkami dezinfekčního prostředku. Dezinfekce zamezí množení bakterií a omezí vznik vřídků v ústech.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]