Rozlučte se s bolestmi zad pomocí těchto 4 jednoduchých cviků. Nezabere vám to více než 5 minut

Pokud vás často bolí záda a už tak nějak nevíte, co ještě vyzkoušet, tak jsou tyto cviky jako stvořené pro vás. Rozhodně to zkuste.

Bolesti zad bohužel trápí čím dál tím větší množství lidí. A je to dáno především tím, že hodně času lidé sedě a málo se hýbají. Pokud to chcete napravit, měli byste zkoušet provést tato 4 jednoduchá cvičení, které vám nezaberou více než 5 minut. Nepříjemné bolesti tak můžete dát sbohem jednou pro vždy.

Kdo by měl tato cvičení dělat

Toto cvičení mohou provádět dokonce i lidé se skoliózou. Pomůže jim to totiž protáhnout páteř a vytvořit i svalový korzet pro udržení správného držení těla. Většina případů bolesti zad je spojena s nadměrným stresem. To znamená, že i když denně nevykonáváte těžkou práci, mohou vás bolet záda stejně jako člověka, který ji dělá, možná i více. Proto je třeba pravidelně cvičit a posilovat.

Pokyny pro cviky

Lehněte si na rovnou plochu a položte paže na zem kolmo k tělu. Ohněte nohy v kolenou, poté mírně zvedněte kolena a spusťte je na jednu stranu. Hlavu otočte druhým směrem. Toto cvičení byste měli opakovat dvacetkrát. Nyní nohy narovnejte a položte patu pravé nohy na horní část levé nohy. Ruce nechte v předchozí poloze, nohy nakloňte doleva a hlavu v opačném směru. Opakujte desetkrát.

Další cvik bude velmi podobný tomu prvnímu. Zůstaňte ve stejné poloze, pravou nohu položte na levé koleno a dejte ji přes levou stranu těla. Nasměrujte hlavu na druhou stranu. Cvik opakujte desetkrát a poté vyměňte nohy. A jako poslední cvik si lehněte na záda s rukama nataženýma podél těla, pokrčte kolena a položte chodidla na zem. Poté si kolena přitáhněte ke hrudi. Opakujte desetkrát.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*