Hubnutí po čtyřicítce má svá pravidla. Bez pohybu a odpočinku se neobejdete

Toužíte po zdravém, krásném a sexy těle, které jste měli za mlada? Potom nezapomínejte na to, že bez intenzivního hubnutí to nepůjde. Chcete znovu přitahovat všechny okolo svou nádherně štíhlou a vypracovanou postavou? Máte chuť se sebou opravdu něco udělat, ale má to háček v tom, že je vám přes 40 let?

Ano, po překročení této věkové hranice už není úplně snadné zbavovat si kilogramů jako kdysi, protože metabolismus těla se zpomaluje a některé tělesné pochody zrovna tak. Pokud ovšem budete poctivě dodržovat některá pravidla, můžete se krásné a štíhlé postavy přeci jen dočkat. Vše záleží na vás, neboť vy máte svůj život ve svých rukou.

Pravidelný pohyb

Pohyb je základním a stěžejním pravidlem pro každé hubnutí. Bez pohybu nikdy krásného, vypracovaného a štíhlého těla nedosáhnete. Pokud se tedy nehýbete, měli byste s tím rychle začít, aby vám neujel vlak. Nemusíte denně trávit dlouhé hodiny na páse nebo v posilovně.

Bohatě stačí, když každý den věnujete půl hodinu svého času aktivnímu pohybu. Můžete jít na kondiční procházku, jít si zaběhat, projet se na kole, bruslích nebo si doma zacvičit některé z populárních cvičení. Když k tomu připojíte lehčí jídla, výsledky se dostaví.

Lehký jídelníček

Důležitou součástí je také změna jídelníčku. Pokud chcete opravdu zhubnout, budete muset upravit svoje stravovací návyky. Během dne jezte menší porce a častěji než doposud. Doporučuje se rozdělit si jídla do 6 porcí a mezi jednotlivými porcemi si dát alespoň 3 hodiny pauzu.

Najděte si vhodné pokrmy na dietní režim a zkuste s nimi experimentovat. Nějak extra se neomezujte, ale snaže se vyhýbat tukovým a kalorickým bombám. Sladkostem, syceným nápojům a potravinám s vysokým obsahem cukru a tuku.

Důležitý je odpočinek

Důležitým pravidlem je také dostatek odpočinku. Chcete-li zhubnout, snažte se odpočívat, co nejvíce. Neznamená to, že nemáte vylézt z postele, ale měli byste si udělat pořádný čas na odpočinek těla. Spěte denně 7 až 8 hodin. Tělo si odpočine a připraví vás na další den.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]