Věci, které děláte téměř každý den, škodí vašemu zdraví a vy si to bohužel neuvědomujete

Fotografie: Depositphotos

Lidé mnohdy dělají věci, které škodí jejich zdraví, aniž by si to jakkoliv uvědomovali. Podívejte se na těchto pět špatných návyků a vyvarujte se problémům.

Každý se již od dětství učí čistit si ráno po probuzení a večer před spaním zuby, ale nikdo si nikdy nepoloží otázku: „Proč to vlastně dělám?“ Čistit si zuby je samozřejmě důležité, ale existují i další činnosti, které však namísto přínosů ničí naše zdraví, a vy si to ani nemusíte uvědomovat. Podívejte se na těchto pět běžných návyků, které stojí za to přehodnotit, protože mohou být škodlivé pro vaše zdraví.

Ušní maz

Tělo je hladce fungující mechanismus, jehož důležitou součástí je i ušní maz, který slouží k samočištění našich uší. Promazává totiž zvukovody a chrání náš organismus před různými bakteriemi. Vosk tak přirozeně odchází z těla a pokud používáte ušní tyčinky, akorát si tím ubližujete, neboť dráždíte kanálek, a tím jen sekreci vosku zvyšujete. Je tedy lepší si uši otřít ručníkem ihned po sprchování.

Fotografie: Freepik

Mikrovlnná trouba

Mnoho lidí tvrdí, že mikrovlny, které vyzařují spotřebiče, jsou zdraví nebezpečné. Ve skutečnosti tomu tak ale opravdu není. Mnohem škodlivější jsou solária nebo rentgenové přístroje, neboť produkují ionizující záření, které je pro zdraví skutečně nebezpečné – poškozuje lidské DNA.

Mikrovlnná trouba je však navržena tak, aby záření nepřekročilo mezní hranici, jež určuje, zda je spotřebič nebezpečný, či nikoliv. Pokud se tedy se zapnutou mikrovlnkou nebudete hodiny mazlit, nic se vám nestane.

Fotografie: Freepik

Záchodové prkénko

Každý ví, že po tom, co na záchodě vykonáte svoji potřebu, je třeba ihned spláchnout. Málokdo však ví, jak to udělat správně. Pokud spláchnete se zvednutým víkem, nejmenší částečky spolu s bakteriemi se rozstříknou po celém záchodě, a vy ho tak akorát znečistíte. Dejte tedy raději před každým spláchnutím víko dolů, abyste se vyhnuli případným potížím.

Fotografie: Freepik

Dlouhé sezení u počítače

Říká se, že dlouhé sezení u počítače škodí vašim očím. A to je velká pravda. Mnozí vědci již navrhují zavést pojem „syndrom počítačového vidění“, který by měl odkazovat na jedince poznamenané vyzařujícím světlem z jejich elektrických zařízení.

Vyznačovat by se měl suchýma očima a bolestí krku a zad. Snažte se tedy omezit dobu, kterou strávíte u počítače, a vyzkoušejte různé formy jógy. Dbejte na vaše zdraví, máte totiž jenom jedno!

Fotografie: Pexels

Vodní kámen v konvici

Lidé si myslí, že vodní kámen v konvici je velmi nebezpečný, ale ve skutečnosti se jedná pouze o usazeniny uhličitanů vápníku a hořčíku. Tyto látky jsou hojně zastoupeny v lékárnách a jedná se o antacida, která lze využít třeba v boji proti pálení žáhy. Podle odborných informací je tedy vodní kámen v konvici bezpečný, protože se jeho části nijak nedostávají během konzumace vyvařené vody do našeho organismu.

Zdroj: Bestlife

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]