Synovi na kameru řeknou, že bude „velký brácha“, protože čekají druhé dítě

Fotografie: The Summersphere / Creative Commons / Attribution 2.0

Na internetu se objevilo video, kde tatínek natočil reakci malého chlapce na radostnou novinku. Ve chvíli, kdy si uvědomí, že bude mít sourozence, začne bláznivě pobíhat.

Kdo má mladšího sourozence, možná si sám vzpomene, jak vnímal, když se dozvěděl, že do rodiny přibude nový přírůstek. Ne všechny děti takovou zprávu uvítají. Tento chlapec se však na sourozence opravdu těšil a jeho reakce na tuto novinku boří internet. Budete se smát i plakat zároveň. Toto je bratr, kterého každý chce.

Maminka mu obleče tričko s nápisem

Dva roky chodil za rodiči a žádal je, aby mu pořídili sourozence. Dlouhou se jim však nedařilo. Pak konečně nastal den, kdy mohli svému malému synovi oznámit to, na co se tak dlouho těšil. A jeho reakce je nezapomenutelná. Ve videu sedí maminka v ložnici na posteli a zavolá si malého syna s tím, že pro něj má nové tričko.

Oblékne mu ho a vyzve ho, ať se podívá, co tam je napsáno. Chlapec se postaví před zrcadlo a snaží se nápis přečíst. Umí teprve jen některá písmena, a tak mu maminka pomáhá. Na tričku má napsáno „Budu velký bratr“. Když se chlapec dostane ke slovu „velký“, najednou mu to dojde a poslední slovo uhodne. V tu chvíli mu dojde, co řekl, a začne pobíhat po pokoji.

Nemůže tomu věřit a nakonec se rozpláče

Ptá se maminky, jestli to myslí vážně, nemůže tomu uvěřit a je doslova u vytržení. Nakonec na maminku, která sedí na posteli, skočí a obejme ji. Pak začne plakat, konečně se mu jeho velké přání splnilo a zaplavila ho taková vlna emocí, že nedokázal zadržet slzy radosti. Video na internetu zhlédly už desetitisíce lidí a stále jich přibývá. Připojily také mnoho komentářů, v nichž chlapcovu reakci chválí a píší, že je video rozplakalo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ViralHog (@viralhog)

Takové nadšení se opravdu jen tak nevidí. „Bude to skvělý velký brácha,“ napsala jedna komentující. „Dobrý Bože. Ten chlapec mě dohnal k slzám. Jeho emoce jsou tak nakažlivé,“ napsala jiná uživatelka. Objevily se ale i vtipné poznámky, jako třeba ta od muže, který má nejspíš dobré zkušenosti se sourozeneckými potyčkami: „Pusťte mu toto video, až mu mladší sourozenec rozbije jeho playstation.“

Ne každé dítě reaguje na takovou zprávu pozitivně

Tato maminka si tak může oddechnout. U některých dětí se s takto nadšenou reakcí nesetkáte a zprávu mohou přijmout s nechutí, nebo dokonce zcela bez zájmu. Děti potřebují v životě řád, a tak příchod nového sourozence pro ně znamená řadu změn, s nimiž se musí vyrovnat. Dělit se o maminčinu pozornost s někým „cizím“, se tak každému dítěti nemusí zamlouvat.

Všechny reakce dítěte jsou však naprosto v pořádku a maminky by na odmítavou nebo hysterickou reakci měly reagovat s klidem. Během těhotenství často mluvte o miminku a snažte se ve starším dítěti vzbudit zájem a přenést na něj nadšení z toho, že se rodina rozroste. Sourozenecké vztahy někdy mohou být komplikované. Málokdo by však později měnil. Pokud máte se svými sourozenci dobrý vztah, stanete se navzájem celoživotní oporou.

Zdroj: India Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]