Skořice s medem je komplexním pomocníkem pro vaše zdraví

Skořice s medem není jen lahodná kombinace, kterou si zaručeně užijí všichni milovníci sladkého. Použít ji můžete jako odvážné ochucení čaje, ale také jako lék! Skořice i med jsou jednotlivě velmi zdravé. Dohromady jsou potom nepřekonatelné. Recept je přitom velice jednoduchý a levný. Pokud budete mít domácí med, tím je to lepší.

Potřebovat přitom budete jen:

  • 1 kávovou lžičku medu,
  • 0,5 kávové lžičky mleté skořice,
  • sklenici teplé vody na zapití.
Fotografie: Pixabay

S čím může směs pomoci?

Skořice s medem pomáhá například s cukrovkou a onemocněním jater. Med v malém množství v kombinaci se skořic působí jako prevence cukrovky, ale také má pozitivní účinek, i když cukrovkou již trpíte. Dokáže také chránit játra a napomáhá k regulaci buněk v játrech. Máte-li potíže se zpracováním cukru, nebo s játry, jde o skvělou a přírodní možnost, jak se potíží zbavit.

Fotografie: Pixabay

Úžasný způsob, jak shodit pár kilo

Skořice s medem jsou velmi efektivními pomocníky v boji s nadbytečnou váhou. Konzumace směsi, kterou zapijete vlažnou vodou, stimuluje metabolismus, podporuje správný trávicí proces a přispívá k rychlejšímu odbourávání tuků.

Jde přitom o tradiční metodu hubnutí, která se používala již před staletími v době antiky. Pokud tedy hledáte další způsob, jak se zbavit pár kilo, spolehněte se na postup, který ověřily stovky let užívání.

Fotografie: Pixabay

Sladkým proti depresím

Stavy slabosti, úzkostí nebo depresivní nálady pociťuje někdy každý z nás. Nejde o nic výjimečného a s příchodem podzimu podobná nálada dopadne na mnoho lidí. Kombinace medu se skořicí vám pomůže uklidnit a uvolnit mysl i tělo. Zmírní stres a napětí z práce, domácnosti i rodičovství. Směs zlepšuje krevní oběh, a proto si užijete i lepší paměti a pozornosti.

S podzimem a nadcházející zimou úzce souvisí také podpora imunitního systému. Na to se nyní jistě budete soustřeďovat i z důvodu šířícího se koronaviru, ale i obyčejné chřipky a nachlazení. Med a skořice posilují imunitu a tím zvyšují schopnost těla bránit se proti všem virovým a bakteriálním onemocněním.

Fotografie: Freepik

Pomáhá s estetikou i močovým měchýřem a srdcem

Smíchejte jednu polévkovou lžíci olivového oleje, lžíci medu a půl lžičky skořice. Tato směs je ideální proti vypadávání vlasů. Aplikujte si na vlasové kořínky a nechte několik minut působit. Směs stimuluje růst vlasových folikulů a posiluje kořenovou strukturu. Vyrobíte si tak skvělý prostředek na vypadávání vlasů, k čemuž často dochází po porodu i s přibývajícím věkem.

Kombinace dvou lžic medu a jedné lžičky mleté skořice, které zamícháte do sklenice teplé vody, je perfektním lékem na infekci močového měchýře. Za pár dní budete mít zaručeně pokoj a hodně se vám uleví. Stejně dobře ale posiluje také srdeční sval a pomáhá ke stabilizaci srdeční frekvence a vyrovnává i krevní tlak.

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]