Usnutí během dvou minut díky vojenské metodě, kterou mohou použít i civilisté

Máte problém se spánkem a usnutí u vás trvá desítky minut až hodiny? Naučte se tento unikátní vojenský trik. Ten používají vojáci všech armád celého světa. To proto, že když už mají chvíli oddychu, musejí nabrat energii a zregenerovat. To je nejlepší při spánku. Proto se učí metody, díky kterém postačí dvě minuty a rázem spí.

Postupujte krok za krokem a připravte své tělo

  • Komu dělá usnutí jakýkoliv problém, ten by se měl naučit tuto metodu. Správné je postupovat vždy krok za krokem, takto:
  • Uvolněte veškeré obličejové svaly. Povolte čelisti, uvolněte jazyk a také svalstvo kolem očí.
  • Uvolněte ramena. Nedržte je ve výšce, ale nechte je volně klesnout dolů. Nejprve takto uvolněte jedno, potom druhé rameno.
  • Začněte hluboce dýchat, čímž dojde k uvolnění v oblasti prstích svalů, které při usnutí nebudete potřebovat.
  • Začněte uvolňovat také nohy. Jelikož ležíte, nepotřebujete je, a tak i zde nechte svaly, ať si odpočinou.

Zaměřte se na svou mysl

Když je na usnutí připraveno vaše tělo, tak se můžete začít soustředit také na svou mysl. Představte si přitom, že jste v kánoi na jezeře a při tom se díváte do nebe. Máte na sobě přikrývku a všude kolem vás už začíná být velká tma. V duchu přestaňte myslet na cokoliv jiného, jenom si představujte tuto scénu. Potom si v duchu několikrát zopakujte slovo „Nemysli“. S každým dalším zopakováním by mělo přicházet z větší dálky. A potom? Už byste měli spát.

Vše si usnadníte i dalšími triky

Zapomínat nelze ani na několik dalších triků, které vám usnutí usnadní. Doporučujeme se vyhýbat potravinám a nápojům s kofeinem. Také dejte pozor na těžká jídla. Před spaním také nesledujte televizi, ani nezírejte do mobilního telefonu. Vhodné je také mít pevně stanovený denní režim, díky čemuž tělo taktéž snadněji usne.