Přírodní metody k odstranění či zmírnění bolesti kolene

Bolest kolene vás může potkat kdykoli bez ohledu na váš věk a pohlaví. Zdá se, že ženy jsou náchylnější k bolesti kolen ve srovnání s muži, přičemž bolest je vyvolávána kvůli neustálému pohybu kloubů. K bolesti kolene může přispět několik faktorů, jako jsou dřívější zlomeniny či jiný typ zranění, stárnutí, nadváha. Ať už vás koleno bolí z jakýchkoli důvodů, existují přírodní prostředky, díky nimž lze bolest odstranit nebo zmírnit.

Jablečný ocet

Bylo zjištěno, že alkalické vlastnosti octa jsou v těchto případech nápomocné. Chcete-li vyzkoušet tento přírodní lék, smíchejte dvě lžičky jablečného octa ve dvou šálcích filtrované vody a během dne tento nápoj vypijte. Měli byste to dělat pravidelně, dokud nedojde ke zlepšení.

Domácí práce nebo cvičení

To může znít prapodivně, ale procvičení kloubů může skutečně pomoci zmírnit bolest. Pokud chcete bolest odstranit, zkuste se pustit do úklidu nebo nějakého šetrného cvičení. Také by vám mohlo pomoci – namočit si ruce do teplé vody a přikládat na bolavé koleno, abyste si před prací/cvičením uvolnili svaly.

Kurkuma

Další lék, který lze použít při bolesti kolene, je kurkuma. Toto koření obsahuje složku kurkumin, která má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Přidejte půl lžičky kurkumy a mletého zázvoru do šálku vody a nechte povařit. Poté přelijte a přidejte trochu medu podle chuti. Nápoj pijte 2x denně.

Heřmánkový obklad

Se snížením bolesti kloubů pomůže i dobře známá bylinka – heřmánek. Namočte čtyři heřmánkové čajové sáčky do šálku horké vody. Nechte louhovat po dobu 20 minut, poté vyjměte čajové sáčky a vymačkejte je. Namočte hadřík do roztoku a položte na vaše bolavé klouby.

Epsomská sůl

Bylo zjištěno, že síran hořečnatý, který je přítomen v Epsomské soli, poskytuje úlevu od bolesti a nejen kolene. Tato sůl působí jako přírodní relaxační prostředek pro svaly tím, že odstraňuje přebytečné tekutiny, které se nacházejí ve tkáních svalů, čímž se minimalizuje otok a zánět. S oblibou ji používají také sportovci na namožené svaly po náročných výkonech.

Fotografie: Freepik