Tajemství krásné postavy japonských žen odhaleno. Vysněné postavy můžete dosáhnout pomocí speciálního dechového cvičení

Fotografie: Freepik

Toto japonské cvičení posiluje nejen svaly, ale také stimuluje látky v těle. Dostanete se tak rychleji do formy, navíc k tomu nebudete potřebovat x hodin v posilovně.

Během pandemie většina z nás zůstala doma, protože se uzavřely všechny posilovny i fitness centra. Nemůžete ani do bazénu nebo si zasportovat na hřištích. Nečinnost a neustálá konzumace jídla ovlivnily naše těla a teď je načase se tukových polštářků zbavit.

Během cvičení se naučíte správně dýchat

Nahromaděné tukové zásoby jsou nejen pro ženy velkým problémem. Můžete hůře dýchat, také se vám špatně chodí a vyjít několik schodů může být utrpením. Japonský herec Miki Riosuke objevil cvičení, které nazval Postav se vzpřímeně. Díky tomuto triku se snadno zbavíte přebytečných kilogramů a do letního oblečení se budete vejít.

Pomocí cvičení, které se specializuje na bolesti zad, lékaři pomohli jednomu muži zhubnout za 2 měsíce 13 kilogramů a zbavit se několika centimetrů kolem břicha. Zdá se to neuvěřitelné, ale opravdu to funguje.

Položte jednu nohu dopředu a druhou dejte za sebe. Stáhněte hýždě a přeneste váhu na přední nohu. Lehce se nadechněte na tři vteřiny, a přitom pomalu zvedejte ruce nad hlavu. Vydechujte po dobu 7 vteřin a napněte svaly celého těla. Tento postup opakujte asi dvě minuty, můžete klidně pokračovat déle.

Tato metoda se používá i při běžných sportech a cvičení

Celá metoda tedy spočívá ve správném nadechování. Stačí přitom cvičit několik minut denně a výsledky budu vidět během několika týdnů. Tukové buňky v našem těle se skládají z kyslíku a uhlíku. Když kyslík vdechujeme, zasahuje do buněk a výsledkem je jejich spalování. Čím více vzduchu vdechujeme, tím více ztrácíme tuku. Je to jednoduché, že?

Cílené dýchání ale nemůže nahradit plnohodnotné cvičení. Je to však odrazovým můstkem pro ty, kteří chtějí začít sportovat, ale ještě se necítí na x kilometrový běh nebo rotoped. Při tomto cvičení vždy dýchejte do břicha. To poznáte tak, že se vám břicho bude při nádechu zvedat a při výdechu naopak klesat. U cvičení mějte zpevněné celé tělo a zatažené hýžďové svaly.

Další možnou variantou dechové cvičení je to, že si dáte pravou ruku na podbřišek, levou si dejte do stejné výšky na záda. Zhluboka dýchejte a při výdechu zatněte celé tělo a vydechujte silou. Přitom zatněte svaly na břiše.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]