Výrobky z PET lahví zaujmou svou originalitou. Upleťte si košík, mísu nebo třeba květináč

Plastové lahve jsou nedílnou součástí našich životů. Pokud je nechcete vyhazovat, ale využít, podívejte se na zajímavé výrobky z PET lahví. Ty si samozřejmě nemůžete běžně koupit, jelikož si je naopak můžete vyrobit. Obáváte se toho, že je to složité? Až v tom budete mít cvik, bude to pro vás naprostá hračka. Navíc využíváte použitou lahev, která tak neskončí na skládce nebo ve spalovně. Další výhodou je to, že vás tyto originální produkty nestojí ani korunu.

Co budete potřebovat? Jenom staré lahve a nůžky

Unikátní na tomto postupu je také to, že na výrobky z PET lahví nebudete potřebovat žádné složité pomůcky. Stačí vám jenom použité PET lahve a nůžky. Jelikož je dnes řada lahví v různých barevných odstínech, můžete být ještě kreativnější a tak si vytvořit jednotlivé výrobky buď v samostatných barvách, nebo je můžete také kombinovat.

Základní postup je snadný

Z PET lahve budete potřebovat onu oválnou část ze spodní části. Odstřihněte jak samotný spodek, tak i hrdlo. Následně vezmete nůžky a začnete stříhat jeden souvislý pruh láhve, který bude mít šířku zhruba 1 – 2 centimetry. Takto postupujte u všech lahví. Pokud uděláte chybu a dlouhý kus přestřihnete, nevadí to. Pokračujte dále, až celou lahev zužitkujete.

Naučte se správný postup pletení

Na obrázku níže můžete vidět, jaký je správný postup pletení. Je jedno, zda používáte klasické proutí, alternativu z papíru, nebo chcete zhotovit výrobky z PET lahví. Vždy je třeba začít základnou, kde si můžete pomoci i kartonem. Následně vytvoříte zpevňující lem a poté postupně po obvodu stoupáte výše a výše. Horní část je opět uzavřena zpevňujícím lemem. A tvar? Ten je čistě na vás. Může se jednat o obdélník, čtverec, kruh, nebo i ovál. Fantazii se meze nekladou.

Tyto výrobky z PET lahví mají navíc oproti klasickému proutí také jednu velkou výhodu. Nabídnou mnohem větší odolnost, vyšší nosnost, delší životnost a také snadnější údržbu. Stačí jenom proud vody a jsou dokonale čisté.